В Миколаєві презентували сувенірну продукцію на основі таврійського розпису

В Миколаєві презентували сувенірну продукцію на основі легендарного таврійського розпису. Таврійський розпис – справжній символ Миколаївщини, який популяризують, як невід’ємний культурологічний код нашого краю. Про його історію, особливості та перспективи розвитку розповідали під час презентації в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї.

Про це йдеться в сюжеті телекомпанії «МАРТ».

Любов Паранюк – майстриня декоративно-ужиткового мистецтва, яка відродила забуту традицію таврійського розпису на Миколаївщині. Його основи вона почерпнула у відомої дослідниці етносу Євгенії Петрівни Бондаренко.

В один прекрасний момент потрапила до рук книжка Євгенії Бондаренко «Стежки до лиману». Там була одна сторінка де були зібрані основні елементи розпису, який на той час, на жаль, я ще не знала. Так сталося моє ознайомлення із таврійським розписом. Приблизно 5 років я цим займаюсь, – розповідає народна майстриня.

Таврійський розпис сформувався на території Кінбурського півострову наприкінці 19 ст, як автохтонний напрямок в прикладному образотворчому мистецтві і дуже довго існував, як локальне явище. В ньому поєднане все, що так притаманне Півдню: сині та бірюзові відтінки моря, символи винограду, риб, хвиль, човнів.

Звернули увагу на перспективність таврійського розпису Любові Паранюк очільники області. І тепер презентують його для туристів.

Наразі в Миколаєві діє Перша майстерня таврійського розпису, існують навчальні курси з графічного дизайну, кулінарії, живопису, декору, шиття та гончарства з його елементами.

Нагадаємо, що на Миколаївщині виготовили пряники з таврійським розписом, які стануть туристичною візитівкою.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram