В Міністерстві розвитку громад заявили: Очаків збереже статус міста

Очаків не втратить статус міста навіть при прийнятті Верховною Радою Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України».

Про це йде мова у відповіді Міністерства розвитку громад і територій України, опублікованим заступником міського голови Очакова Олексієм Васьковим.

У грудні 2019 року Кабінет міністрів схвалив законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України», згідно з яким містом може бути населений пункт, в якому постійно проживає не менше 20 тисяч осіб.

За інформацією Головного управління статистики в Миколаївській області, станом на 1 листопада 2019 року, в Очакові Миколаївської області проживає 14 тисяч 258 осіб.

У відповіді Міністерства на лист Очаківсьої міської ради, з проханням не допустити втрати Очаковом статусу міста повідомляється, що закони та адміністративні акти, згідно статті №58 Конституції України, не мають «зворотної дії в часі» і законопроект «Про засади …» не вплине на статус міста Очаків.

Відзначається, що населені пункти, яким було присвоєно статус міста, збережуть його навіть в разі прийняття законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України» в його поточний статус.

Зазначимо, що на сайті Верховної ради України, проект Закону про засади адміністративно-територіального устрою України з 4 березня відкликаний.

Раніше депутати Очаківської міської ради підтримали звернення до Президента України, Кабінету Міністрів і народним депутатам про те, щоб переглянути закон «Про основи адміністративно-територіального устрою України» і залишити Очакову статус міста.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram