Уряд відтермінував підвищення тарифу на електрику і скасував пільгові 100 кіловат

Кабінет міністрів України продовжив дію спеціальних обов’язків на ринку електричної енергії до 31 березня 2021 року, проте з 1 січня скасував пільгові 100 кВт/год для побутових споживачів.

Про це під час засідання уряду сказав в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко, повідомляє Укрінформ.

З січня наступного року прошу прийняти доопрацьований проект постанови, який передбачає продовження терміну дії ПСО (прим.ред. – постачальника із спеціальними обов’язками) до 31 березня 2021 року, встановлення на період з 1 січня 2021 року по 31 березня 2021 року фіксовану ціну за 1 кВт/год для побутових споживачів на рівні 1,68 грн (з ПДВ), встановлення ціни продажу електричної енергії ДП «Енергоатом» за двосторонніми договорами на електронних аукціонах «гарантувати покупцеві» за ціною 150 грн за 1 МВт-год, – зазначив Юрій Вітренко.

Зауважень від членів уряду не було.

Проект розроблений з метою фінансової стабілізації на ринку електричної енергії в наступному році і стабільної роботи підприємств, на які покладено ПСО. В даний час Міненерго з НКРЄКП розробляють вдосконалений сценарій фінансового збалансування ринку електричної енергії в 2021 році і інших роках, – додав він.

На його думку, таке рішення дозволяє «уникнути різкого підвищення тарифу на електричну енергію для побутових споживачів з 1 січня 2021 року».

Проект розробило Міністерство енергетики на підставі закону про ринок електроенергії, доручень уряду, а також пропозицій енергетичного регулятора.

В даний час діє пільговий тариф 0,90 грн / кВт-год на електроенегію при споживанні до 100 кВт-год на місяць і 1,68 грн / кВт-год – понад 100 кВт-год на місяць.

Нагадаємо, максимальна ціна газу для українців у січні зросте більш ніж на 20%.

Раніше повідомлялось, з 1 січня 2021 року тариф на водопостачання і водовідведення в Миколаєві виросте більш ніж на 25% і складе 32,29 гривень за кубометр води.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram