Фото: Рushkinska.net

Уряд намагається відсудити у власника танкер Delfi

Кабінет міністрів України має намір через суд отримати право власності на танкер Delfi, що зазнав аварії на одеському пляжі «Дельфін» в листопаді 2019 року.

Про це повідомляє видання «Порти України».

Згідно з матеріалами справи 916/3815/20, держава в особі Кабміну в кінці грудня 2020 року подало до Господарського суду Одеської області позовну заяву про визнання права власності на аварійне судно в порядку ст. 125 Кодексу торговельного мореплавства України. Відповідачем за позовом є компанія Mister Drake PC.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що компанія Mister Drake PC, якій належить Delfi, не змогла самостійно виконати вимогу капітана морського порту Одеса – підняти і видалити судно в установлені терміни. Затонулий танкер-бункерувальник було піднято у вересні 2020 року силами ТОВ «Краншип», ТОВ «Бруклін-Київ» і ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

Постановою від 11 січня 2021 року суд вирішив прийняти позовну заяву до розгляду і відкрити провадження у справі. Підготовче засідання призначено на 3 лютого.

Відомо також, що зараз в суді розглядається позов Одеської прокуратури в інтересах Держекоінспекції про стягнення $ 16,31 тис. збитку за шкоду, завдану навколишньому середовищу, а також позов ДП «АМПУ» про стягнення 2,356 млн грн, витрачених на ліквідацію наслідків аварії танкера-бункерувальника Delfi. Відповідачем по обом позовами є Mister Drake PC.

Вранці 10 вересня 2020 року танкер Delfi, що зазнав аварії на одеському пляжі «Дельфін», через десять місяців вдалося прибрати з пляжу і відбуксирувати до місця подальшої утилізації в морському порту «Чорноморськ». За оцінкою засновника групи компаній ТОВ «Трансшип» Андрія Іванова, вартість операції з підйому і видалення аварійного судна склала $ 500 тис.

Адміністрація Одеського морського порту 10 серпня підписала угоду, згідно з яким роботи з підйому і видалення танкера-бункерувальника Delfi здійснювали ТОВ «Краншип» (група компаній «Трансшип») за рахунок ТОВ «Бруклін-Київ». Господарський суд Одеської області 1 вересня виніс рішення про арешт Delfi і підтвердив право Адміністрації Одеського морського порту на його підйом і видалення.

Шкоди навколишньому середовищу, нанесений в результаті витоків нафтопродуктів з пошкодженого корпусу танкера-бункерувальника Delfi, який зазнав аварії на одеському пляжі «Дельфін», оцінений Державною екологічною інспекцією України у $ 16,3 тис.

Нагадаємо, аварія танкера-бункерувальника Delfi сталася 20-22 листопада 2019 року. Судно зірвало з якоря і віднесло на мілину в акваторії Одеського порту. Спроби взяти судно на буксир успіхом не увінчалися. Екіпаж у складі трьох осіб було евакуйовано. З корпусу танкера, який був пошкоджений в результаті зіткнення з хвилерізом, неодноразово фіксувалось витік нафтопродуктів.

Раніше повідомлялось, допустима концентрація нафтопродуктів у Чорному морі в районі затонулого танкера Delfi перевищена в п’ять разів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram