Уряд назвав дату відсторонення від роботи невакцинованих вчителів та інших бюджетників

З 8 листопада 2021 року почнуть відсторонювати співробітників підприємств, установ та організацій, які відмовляються вакцинуватися від COVID-19. 

Відповідна постанова від 20 жовтня 2021 р. № 1096 опублікована на урядовому порталі.

Документом доручається керівникам державних органів, керівникам підприємств, установ та організацій забезпечити відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників та державних службовців, обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19 яких визначена переліком та які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19.

Зазначається, що це не стосується, тих осіб, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти СOVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я.

Читайте також: У Миколаївській ОДА назвали третю хвилю коронавірусу — хвилею невакцинованих осіб

У постанові вказують, що на час такого відсторонення оплата праці працівників та державних службовців здійснюється з урахуванням частини першої статті 94 Кодексу законів про працю України, частини першої статті 1 Закону України “Про оплату праці” та частини третьої статті 5 Закону України “Про державну службу”.

Обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:
• центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
• місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
• закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я анулює ліцензію закладів охорони здоров’я, лікарі яких будуть регулярно підробляти COVID-сертифікати.

Раніше повідомлялось, в Україні вже отримали щеплення близько 30% дорослого населення. Першу дозу отримали вісім мільйонів українців, а сім мільйонів – вакциновані двома дозами. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram