Українські полярники вирушили з Чилі до Антарктиди – там вони змінять попередню експедицію

Команда 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) успішно завершила двотижневу обсервацію в Чилі і вирушила в Антарктиду.  Їхній від’їзд на судні «Бетанзос» відбувся о 05:45 (за київським часом) сьогодні, 14 квітня 2020 року, з порту Пунта-Аренас.

Очікується, що до кінця тижня команда має дійти до української антарктичної станції «Академік Вернадський» через штормову протоку Дрейка. Далі заплановано приблизно 5 днів на розвантаження та стільки ж — на повернення на материк учасників 24-ї УАЕ.

Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.

Цьому передувало завантаження протягом кількох діб 6 фур із продуктами, пальним та обладнанням. Також була проведена ретельна дезінфекція судна та вантажу, адже Антарктида досі лишається єдиним континентом, вільним від COVID-19. 

«Зусиллями наших дипломатів маємо домовленість, що уряд Чилі впустить нашу експедицію, яка вже понад рік пропрацювала в Антарктиді, на свою територію. Звідти потім буде організована їхня відправка в Україну. Шляхи цього останнього етапу ще узгоджуються та залежать від того, як буде розвиватись ситуація з карантином в Україні та інших країнах на шляху додому», — повідомив очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Нагадаємо, що справа збитого літака МАУ: Іран пропонує підписати меморандум

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram