Фото: IRNA

Україна вимагатиме від Ірану компенсацій за трагедію під Тегераном

Україна вимагатиме від Ірану гарантій неповторення інциденту зі збиттям літака «Міжнародних авіаліній України» під Тегераном.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін у коментарі «Радіо Свобода».

«Будемо вимагати гарантій неповторення зазначених інцидентів, і, крім того, вимагатимемо компенсацій як родичам загиблих пасажирів авіакомпанії МАУ, так і державі Україна», — зазначив він.

В МЗС сподіваються, що іранська сторона надасть Україні більше інформації під час наступного раунду переговорів, «якою б гіркою ця інформація і правда не були».

За його словами, зчитування «чорних скриньок» і розслідування загалом підтвердило те, що літак був абсолютно справний, як і всі його системи, а всі пілоти діяли відповідно до наявних інструкцій.

«Зазначений рейс отримав всі потрібні погодження на виліт від іранської як військової, так і цивільної адміністрації. Мало того, чітко підтверджено, що причиною трагедії стало потрапляння в літак двох ракет протиракетної оборони іранської сторони», — зауважив він.

Нагадаємо, що в Ірані не мають наміру виплачувати компенсацію компанії МАУ за збитий лайнер. У Тегерані вважають, що виплати мають здійснити європейські страхові компанії.

Катастрофа українського літака сталася 8 січня 2020 року під час вильоту з Тегерана.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram