Фото: Офіс Президента України

Україна та Молдова домовились створити президентську раду для координації відносин

Президент України Володимир Зеленський та Президент Республіки Молдова Майя Санду домовились створити раду для координації відносин між країнами і вирішення питань двостороннього порядку денного.

Про це стало відомо на спільній пресконференції глави української держави з президенткою Молдови під час її візиту до Києва. 

У свою чергу Володимир Зеленський зазначив, що прагне відновити діалог між лідерами країн на найвищому рівні і зробити його результативним. 

Для цього ми домовились створити президентську раду, в рамках якої будуть формувати стратегію і координувати наші дії для вирішення двостороннього порядку денного. Ми погодилися, що пріоритетними сферами для спільного економічного імпульсу будуть енергетика, інфраструктура, транспорт і транзит, – зазначив Президент України.

За словами Зеленського, серед ідей співпраці – будівництво сучасної магістралі між Києвом та Кишиневом і, як вже повідомлялось, спорудження прикордонного мостового переходу через Дністер, що скоротить подорож між столицями до п’яти годин.

Ми домовилися про те, щоб вивести наші відносини на рівень стратегічного партнерства. Важливий крок на цьому шляху – рішення створити раду президентів Молдови та України як новий постійний формат співпраці на високому рівні. Цей механізм допоможе нам у розробці політики, стратегії, сприятиме вирішенню проблем двостророннього порядку денного і допоможе відстежувати виконання узгоджених домовленостей, – зазначила Майя Санду.

Пріоритетними напрямками будуть також активізація торгівлі, спрощення транзиту, спільна боротьба з контрабандою на кордоні, особливо на придністровській ділянці, покращення міжлюдських контактів.

Нагадаємо, 30 грудня 2020 року, Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внутрішній водний транспорт” № 1054-ІХ, який регулює правовідносини в цій галузі.

Як відомо, Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про високі технології у сфері оборони. Для цього буде створена міжвідомча комісія.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram