Фото: ngpavlograd.org.ua

Україна та Естонія підписали угоду про фінансове співробітництво

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Естонської Республіки Юрі Ратас підписали міжурядову угоду про технічне та фінансове співробітництво.

Відповідні домовленості очільники урядів уклали під час відеоконференції, інформує Укрінформ з посиланням на Урядовий портал.

Зазначається, що дія Угоди поширюватиметься на всі програми й проєкти технічної та фінансової допомоги, які реалізуються в Україні та фінансуються повністю або частково за рахунок Естонської Республіки.

“Угода покликана створити сприятливі рамки для подальшої співпраці та реалізації нових проєктів між Україною та Естонією. Цей документ закріпить наші добрі наміри, перспективи та пріоритети. Це буде один з історичних кроків для наших держав, який дасть нам можливість спільно рухатись уперед”, – прокоментував Шмигаль.

Зі свого боку Прем’єр-міністр Естонії наголосив, що після підписання цієї Угоди співпраця між Україною та Естонською Республікою вийде на новий рівень якості, і Естонія зможе надавати більш практичну допомогу Україні.

Читайте також: Україна у 2021 році купить першу партію безпілотників Bayraktar

Під час онлайн-зустрічі Шмигаль та Ратас також обговорили поглиблення співпраці у торгово-економічній сфері та в галузі кібербезпеки. Шмигаль зазначив, що Україна прагне максимальної активізації українсько-естонського торговельно-економічного співробітництва, оскільки цей напрям має значний потенціал.

“Україна також зацікавлена в участі в ініціативі “Тримор’я” та розраховує на підтримку Естонської Республіки у цьому напрямі”, – сказав Прем’єр-міністр України.

Очільник уряду України відзначив, що ще одним вектором розвитку двосторонньої співпраці може стати співробітництво в енергетиці.

“Перспективним є започаткування діалогу щодо співробітництва у сфері виробництва та використання зеленого водню, зокрема в транспортній та промисловій сферах”, – зазначив Шмигаль.

Прем’єр-міністр України подякував Естонії за послідовну підтримку України, її суверенітету та територіальної цілісності.

Читайте також: Кабмін схвалив проєкт угоди про безвіз з Індонезією

Зі свого боку Юрі Ратас відзначив, що Україна – одна з найбільш вагомих партнерів для Естонії. І Естонська Республіка зацікавлена в посиленні співпраці з Україною у сфері освіти, спорту та реформи державного управління.

Раніше повідомлялось про те, що українці зможуть вільно подорожувати до карибської країни Сент-Вінсент і Гренадіни. Україна підписала угоду про безвізовий режим між країнами.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram