Україна повертається до адаптивного карантину

Уряд України вирішив повернутися до моделі адаптивного карантину. Він діятиме вже з 24 лютого.

Про це у середу, 17 лютого, повідомив у себе в Telegram прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

В областях будуть встановлюватися різні карантинні обмеження в залежності від епідемічної ситуації. Як і минулого разу, передбачається чотири рівні епідемічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження і критерії визначення, – написав він.

Зелену зону можливо буде встановити на всій території країни за умови, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ не перевищуватиме 50% епідеміологічного порогу не менш, ніж у 13 регіонах України, а
коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу методом ПЛР і за визначенням антигену становитиме менше 5%.

Базовий рівень карантину, на якому після набуття постановою чинності опиниться вся територія України, буде жовтим.

Порівняно з нинішньою ситуацією, деякі обмеження пом’якшать: заклади громадського харчування зможуть працювати на годину довше (до 24:00 замість 23:00), проводити культурні, спортивні, розважальні, соціальні, релігійні та інші заходи можна буде за умови заповнення приміщення не більше, ніж на 50%, буде дозволено відвідування освітніх установ групами не більше, ніж 20 осіб.

З 18 лютого дозволять присутність глядачів на трибунах під час командних матчів ігрових видів спорту, але за умови заповнення приміщення або стадіону не більше, ніж на 50%.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України дозволив проводити масові культурні, публічно-наукові, освітні та професійно-тематичні заходи. Але встановив певні обмеження.

Раніше повідомлялося, Президент Володимир Зеленський пообіцяв скасувати карантинні обмеження в Україні для тих, хто вакцинується або перехворів COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram