Україна потребує близько 25 тисяч лікарів, – Степанов

Українська медицина потребує близько 24,7 тис. лікарів, понад 50% з них – епідеміологи. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, під час пандемії вони відчули гостру нестачу епідеміологів, повідомляє УНН.

“У 2020 році було випущено 10 тис. 667 спеціалістів з медичних вузів. Разом з тим, якщо подивитися, що у нас відбувається з лікарськими посадами, то ми потребуємо близько 24,7 тис. лікарів, яких нам не вистачає. Особливо це відчувається у сільській місцевості. Там нестача кадрів близько 8 тис. лікарів. І все це треба забезпечити, а забезпечити це можливо тільки за рахунок наших закладів вищої освіти”, – сказав Максим Степанов.

“Саме ця спеціальність 5 років тому була чомусь зруйнована, коли ми припинили існування так званих медико-профілактичних факультетів. І зараз ми відчуваємо цю потребу. У нас більше 50% не вистачає кадрів саме епідеміологів. Для покращення нашої освіти ми у Міністерстві охорони здоров’я розуміємо, що треба робити”.

“Треба робити “оптимізацію”. Більшу “оптимізацію” наших закладів вищої освіти. Треба вдосконалювати саме здачу екзаменів, здачу тестувань, які є у закладах вищої освіти. Адаптувати їх під європейські стандарти. Наша мета, щоб наші освітні медичні програми, щоб вони повністю відповідали всім світовим і європейським стандартам. Щоб наша дуже сильна школа медична, щоб вона ще відповідала всім цим іншим європейським стандартам”.

Нагадаємо, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ході брифінгу розкрив плани щодо підвищення зарплат для працівників екстреної медичної допомоги.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram