Україна подала першу заявку на вакцину COVAX

України 5 грудня подала першу заявку до Глобального альянсу з вакцин та імунізації отримав у світовій ініціативи COVAX, другу заявку подадуть 14 грудня.

Про це у вівторок, 8 грудня, повідомляє Центр громадського здоров’я.

У ЦГЗ нагадують, що завдяки першій заявці Україна зможе отримати необхідні дози вакцини від COVID-19 для 20% населення. А саме 8 мільйонів доз для 4 мільйонів осіб.

Були визначені 12 пріоритетних груп населення, які сукупно охоплюють майже 21 млн осіб (20866390), або 50% населення України. До них відносяться працівники сфери охорони здоров’я, військові, педагоги, люди похилого віку та особи, які проживають в соцзакладі, люди з супутніми захворюваннями.

Проведено консультації з питань логістики. Також провели аудит холодильного обладнання.

Таким чином створено передумови для отримання Україною вакцини проти COVID-19, відзначають в ЦГЗ.

Перша партія вакцин вже на початку 2021 забезпечить до 5% обсягу доз, які ми повинні отримати, – заявив виконуючий обов’язки гендиректор ЦГЗ Ігор Кузін.

Він також повідомив, що влада веде переговори про закупівлю вакцин для всього населення. На дані цілі закладено 15 мільярдів гривень. Хоча глава МОЗ Максим Степанов раніше заявляв, що на вакцину в бюджеті виділили лише 2,6 мільярда гривень.

Нагадаємо, у ВООЗ впевнені, для того, щоб зупинити пандемію COVID-19, необхідно вакцинувати 60-70% населення планети. Такий рівень вакцинації дозволить розірвати ланцюжка поширення коронавірусу.

Раніше повідомлялось, що президент Володимир Зеленський тримає на контролі підготовку до закупівлі вакцини проти коронавірусної інфекції COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram