Дмитро Кулеба. Фото - dyvys.info

Україна може долучити до «зернового коридору» порт Миколаєва – Кулеба

Повна відповідальність за подальше функціонування «зернового коридору» лежить на РФ.

Україна розглядатиме можливість долучення Миколаївського морського порту до «зернового коридору» у разі дотримання росією домовленостей щодо розблокування українських портів та гарантування безпеки. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу в четвер.

Міністр зазначив, що експорт морем українського продовольства розблокований, і всі три великі чорноморські порти Одеси запрацювали. Він також зауважив, що потреба в українських агропромислових товарах на ринку величезна, і запевнив, що Україна була, є і залишатиметься надійним постачальником сільгосппродукції і гарантом світової продовольчої безпеки.

Якщо все буде йти відповідно до домовленостей і буде гарантована безпека нашому узбережжю, будемо розглядати можливість долучення Миколаївського морського порту до «зернового коридору», оскільки там також є заблоковані кораблі з українським збіжжям, – сказав Кулеба.

Він додав, що повна відповідальність за подальше функціонування «зернового коридору» лежить на РФ.

Читайте також: Мінінфраструктури вивчає можливість запуску безпечного відправлення зерна з морпорту “Миколаїв”

Глава української дипломатії також розвіяв російський міф, що буцімто РФ виторгувала собі зняття санкцій в обмін на розблокування українських портів.

Жодних санкцій з аграрного експорту росії не знімалося, оскільки жодних таких санкцій не було запроваджено. Джерело цього міфу – сама РФ, яка шукає будь-який привід для того, щоб посіяти серед українців сумніви та зневіру, – наголосив очільник МЗС.

Відзначимо, що Україна втратила приблизно 250-300 тис. тонн зернових через знищення Миколаївського зернового терміналу. Переважно – це пшениця як продовольча продукція, кукурудза, менше – соя та соняшник.

Читайте також: Posco частково відновила роботу зернового терміналу у Миколаєві

Актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram