Фото: з відкритих джерел

Українці отримуватимуть субсидії через «Дію»

В Україні виплату субсидій та контроль за їхньою витратою планують перевести у систему «Дія».

Як розповіли в Офісі президента ідея «субсидії у смартфоні» виникла після запуску у «Дії» виплати «тисячі Зеленського». За електронними картами «еПідтримка» – запрацюють і віртуальні карти «еСубсидія», пише Перший Діловий.

Загалом це дозволить зручно керувати коштами, виділеними для допомоги на оплату комунальних послуг та контролювати їх витрати, впорядкувати виплати. До всього – призначення та виплата субсидії через «Дію» допоможе верифікувати кожного субсидіанта та «відмести» всіх, хто не підпадає під критерії для нарахування такої державної допомоги. Відтак, отримувачів субсидії може стати ще менше.

Читайте також: У “Дії” скоро з’являться нові функції: охочих запрошують взяти участь у тестуванні

Примітно, що в Офісі президента заявляють, гроші з такої спеціальної картки, як і з «еПідтримка» зняти буде неможливо – лише розраховуватися за комунальні послуги. Це дозволить верифікувати отримувачів субсидій.

В країні кілька останніх років триває верифікація одержувачів субсидії, виплати дедалі складніше отримати. Зараз під час перевірки виявляють приблизно 2-3% незаконних отримувачів держвиплати. Зазвичай, таких громадян виявляють після здійснення великих покупок.

Читайте також: «Дія» запускає зміну місця проживання онлайн у тестовому режимі

Нагадаємо, що у листопаді у застосунку “Дія” з’явився COVID-сертифікат для тих, хто перехворів на коронавірус. Без офіційної фіксації перенесеної хвороби у реєстрі сертифікат не підтягнеться. 

Наприкінці листопада Міністерство цифрової трансформації запустило на порталі державних послуг “Дія” сім нових соціальних послуг, серед яких: оформлення субсидії, призначення або перераховування пенсії, оформлення довідок про страховий та трудовий стаж.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram