Україна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 людям від 60 років

Україна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком понад 60 років.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я, відповідний наказ підписав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко за рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ), передає УНІАН.

Ми дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої, – зазначив міністр.

Отримати бустерну дозу люди віком 60+ можуть через 6 місяців з дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Наприклад, якщо перші два щеплення було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, бустерну дозу рекомендовано вводити вакциною Comirnaty/Pfizer.

За відсутності м-РНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною, згідно з дозволеними в Україні схемами.

Після отримання бустерної дози дія COVID-сертифіката буде подовжена.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України дозволило вакцинацію від COVID дітей віком від 12 років. Йдеться про вакцинацію тих, хто не належить до груп ризику.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram