Україна веде активні перемовини про міжнародну фінансову підтримку 

Україна зараз активно веде перемовини з Міжнародним валютним фондом, Європейською комісією та США про надання фінансової підтримки.

Як передає Укрінформ, про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в студії «Подробиці тижня» на телеканалі Інтер.

Міністр зазначив, що зараз ситуація на зовнішніх ринках для України не сприятлива: через паніку, через інформаційні атаки інвестори неохоче купують наші єврооблігації.

У зв’язку з цим ми повинні повністю змінити фокус на прямі запозичення для держави. Ми зараз активно ведемо перемовини з МВФ, Європейською комісією, США. Канада вже надала підтримку. Також про підтримку кажуть Франція та Німеччина. Ми хочемо сформувати пул коштів, який дозволить нам покрити всі фінансові потреби цього року, – повідомив Марченко.

Читайте також: Україна працює над створенням комфортного середовища для іноземного бізнесу – Шмигаль

Він нагадав, що започаткування нової екстреної програми макрофінансової допомоги у сумі 1,2 млрд євро є найбільш швидким рішенням, яке прийняла Єврокомісія останнім часом.

Також очікується рішення Європейського Парламенту щодо цього 14 лютого. Буде швидка макрофінансова допомога. Перший транш – безумовний (600 млн євро), наступний буде передбачати виконання певних умов, але з тим, щоб Україна могла їх виконати за перше півріччя і отримати ці кошти. Ці питання технічні і будуть стосуватися економіки, енергетики, можливо, антикорупції, – сказав міністр фінансів.

Читайте також: Зеленський розповів про фінансову допомогу іноземних держав

Нагадаємо, що Міністерство внутрішніх справ України отримає від Європейського Союзу 1,4 млн євро на облаштування державного кордону.

Також міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив данський бізнес, що сьогодні немає приводів для скорочення або згортання інвестиційних проєктів в Україні, оскільки безпекова ситуація залишається контрольованою.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram