Фото: Міністерство оборони України

Україна планує черговий евакуаційний рейс з Афганістану

В Афганістані залишаються українські громадяни, які хочуть евакуюватися, і Україна продовжить докладати зусиль для їх вивезення.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу в четвер, повідомляє Укрінформ.

Ми продовжуватимемо домовлятися про евакуацію громадян України з Афганістану, і наступний евакуаційний рейс теж, я думаю, буде організований Головним управлінням розвідки, а ми їм будемо допомагати усіляко, – сказав Кулеба.

Він зауважив що остання евакуація, проведена Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України за допомоги зовнішньополітичного відомства, була складною.

Читайте також: Катар евакуював з Афганістану двох українців – МЗС

Важка була евакуація, скажу вам чесно, з огляду на ситуацію на місці, необхідність досягнення домовленостей з новою афганською владою для того, щоб літак міг приземлитися, щоб люди могли потрапити на літак, щоб літак міг вилетіти, – сказав глава МЗС.

За його словами, в Афганістані залишаються українські громадяни, які хочуть евакуюватися. Безпосередньої загрози для їхнього життя немає, МЗС постійно перебуває з ними на зв’язку.

Міністр наголосив, що Україна продовжуватиме евакуйовувати своїх громадян з Афганістану, «тому що неодноразово ми це говорили і доводили конкретними справами, що Україна своїх у біді не кидає».

Читайте також: В Україні приземлився літак із евакуйованими з Афганістану

Нагадаємо, 9 вересня глава МЗС України Кулеба зазначав, що в захопленому талібами Афганістані залишаються 159 українців, які заявили про бажання евакуюватися з країни. Міністерство закордонних справ України намагалося їх евакуювати.

Раніше повідомлялося, в захопленому «талібами» Афганістані відновлюють пасажирське авіасполучення. На початку вересня там вперше після масової евакуації вилетів перший комерційний пасажирський рейс.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram