Фото: Міністерство оборони України

В Україні приземлився літак із евакуйованими з Афганістану

В аеропорту «Бориспіль» увечері 23 вересня приземлився черговий евакуаційний борт із Афганістану. Він вивіз із Кабула громадян України та інших країн.

Про це повідомляє міністерство оборони України.

За даними заступниці міністра оборони Ганни Маляр, на борту перебували 96 людей: 30 громадян України, а також члени їхніх родин, 9 людей із правом на постійне проживання в Україні. Ще 18 людей евакуювали на запит Ватикану і двох – на запит Канади.

Маляр уточнила, що перелік евакуйованих формується за запитом міністерства закордонних справ відповідно до звернень громадян України та інших держав. Вона додала, що Україна продовжить евакуйовувати своїх громадян із Афганістану.

Літак вилетів із Кабула близько 14:00 за київським часом. Цей евакуаційний рейс – сьомий за рахунком – став можливим після кількаденних перемовин із «Талібаном», який наразі фактично контролює Афганістан.

Фото: Міністерство оборони України

До кінця літа Україна шістьома рейсами вивезла з країни понад 650 українців, членів їхніх сімей, іноземних журналістів, міжнародних правозахисників та людей, яким загрожувала небезпека.

Фото: Міністерство оборони України

Нагадаємо, 9 вересня глава МЗС України Кулеба зазначав, що в захопленому талібами Афганістані залишаються 159 українців, які заявили про бажання евакуюватися з країни. Міністерство закордонних справ України намагалося їх евакуювати.

Раніше повідомлялося, в захопленому «талібами» Афганістані відновлюють пасажирське авіасполучення. На початку вересня там вперше після масової евакуації вилетів перший комерційний пасажирський рейс.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram