Фото: «Мілітарний»

Україна отримала науково-дослідне судно від Бельгії

Бельгія передала Україні судно «Belgica» (A962) для моніторингу екологічного стану Чорного та Азовського морів.

Про це інформує видання «Мілітарний».

Судно під українським прапором пройде з Бельгії в Одесу, де отримає нову назву в жовтні цього року.

«Belgica» дозволить екологам і інспекторам посилити контроль за ситуацією з навколишнім середовищем в Азовському і Чорному морях. Крім того, в Чорному морі пройдуть наукові дослідження за участі бельгійських фахівців.

Трансфер А962 оплачує один з європейських проєктів «Європейський союз для удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря». По дорозі в Одесу вчені на судні візьмуть проби води, підрахують кількість сміття на шляху і зроблять скринінг забруднення.

«Belgica» була плавучою лабораторією Бельгії протягом 31 року, експерти ж оцінювали його максимальний термін служби в 30 років. Україна в числі перших подала запит на отримання А962, тому корабель передали нашому міністерству.

Нагадаємо, у липні, в Головному управлінні Держпродспоживслужби рекомендували утриматися від купання в Азовському морі. В пробах води виявили високу концентрацію збудників інфекційних захворювань.

Як відомо, українські екологи звернулися до міжнародних екологічних організацій з відкритим листом, у якому закликали їх допомогти в боротьбі із загрозою екологічної катастрофи в Північному Причорномор’ї.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram