Вадим Пристайко / Фото: Слово і діло

Україна отримає ракетну зброю та кораблі від Британії

Україна отримає від Великобританії ракетне озброєння і кораблі. Також українським верфям будуть передані технології по їх будівництву.

Про це посол України у Великій Британії Вадим Пристайко розповів в інтерв’ю телеканалу «Дом».

Чотири напрямки, які посилять здатність нашого військового флоту будуть реалізовані (прим. ред. — в рамках угоди з Британією) і найближчим часом буде оголошено про це. Я переконаний, що невдовзі буде придбано два вже діючих корабля, вони відразу увійдуть до складу ВМС, буде розпочато роботу з будівництва двох військово-морських портів та кораблів меншого класу в Україні і Великобританії, — сказав Вадим Пристайко.

За його словами, перший військовий корабель для України побудують у Великобританії, а потім технології передадуть українським верфям. Перші кораблі, які британці передадуть Україні — це тральщики. Вони допоможуть захистити узбережжя від мінної загрози.

І нарешті, що дуже важливо, ми отримаємо ракетну зброю, яка допоможе на реально підсилити оборону здатність в морі, – сказав Вадим Пристайко.

Нагадаємо, в жовтні минулого року стало відомо, що в Україні планують побудувати дві військово-морські бази: одну на Чорному морі, другу – на Азовському. Їх будуть створювати з залученням британських фахівців, а кошти на це передбачені меморандумом, який українська сторона підписала з Великобританією.

Невдовзі стало відомо, заступник міністра оборони України Олександр Миронюк і міністр з питань оборонних закупівель Великої Британії Джеремі Квін підписали меморандум про реалізацію проєктів морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства та ВМС України.

Також в травні повідомлялося, в акваторії Чорного моря Військово-морські сили України та Великої Британії провели спільне тренування типу PASSEX.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram