Фото: Главком

У зоопарку в США зафіксували перші у світі зараження горил коронавірусом

У восьми горил в сафарі-парку зоопарку Сан-Дієго виявили коронавірус. Це перший відомий випадок COVID-19 у людиноподібних мавп.

Про це пише видання “Букви” з посиланням на інформаційне агенство Reuters.

Так, рішення про проведення тестів було прийнято після того, як 6 січня у горил, що знаходяться під загрозою зникнення, був зафіксований кашель.

За словами представника зоопарку Ендрю Джеймса, лабораторний аналіз проби фекалій, зібраних в минулу середу в однієї з двох горил, які перші почали кашляти, виявив присутність вірусу. Позитивні результати також були підтверджені в понеділок лабораторією національних ветеринарних служб Міністерства сільського господарства США.

Водночас, хоча тест був остаточним тільки для однієї тварини, представники зоопарку вважають, що всі вісім горил зазнали впливу COVID-19 і заразилися ним.

Вважається, що тварини підхопили коронавірус від безсимптомного співробітника, незважаючи на дотримання строгих протоколів біологічної безпеки у відповідності з керівними принципами Центрів по контролю і профілактиці захворювань США.

За словами Джеймса, тут застосовувалися суворі заходи інфекційного контролю задовго до пандемії, тому що мавпи – як близькі біологічні родичі людей – особливо сприйнятливі до патогенів, що переносять люди, але при цьому позбавлені природного імунітету до них.

У зоопарку також заявили, що не знають, як коронавірус в кінцевому підсумку вплине на горил і які додаткові симптоми можуть виникнути.

Нагадаємо, що ВООЗ прогнозує появу нових мутацій коронавірусу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram