У Центральному районі за місяць оштрафували близько 20-ти людей, які викидали сміття в неналежному місці

Близько 20-ти миколаївців отримали приписи про штрафи від адміністрації Центрального району за те, о викидали сміття в неналежному місці.

Про це в програмі “Діалог” на телеканалі “МАРТ” розповів голова адміністрації Олександр Береза.

В адміністрації створена окрема група, про це була окрема публікація. Хлопці до роботи, після роботи виїжджають на різні точки, складають протоколи, фіксують, попереджають, розмовляють, проводять роботу. І на сьогоднішній день, ця група ще місяць не пропрацювала, але вже є маса прикладів на відео. Люди тачками вивозять, мішки зі сміттям, на машинах вивозять. При тому на машинах дуже різного класу під’їжджають: від самої простенької до супер класу, яка вартує дуже багато, – розповів Олександр Береза.

За його словами, адміністрація Центрального району має статтю видатків, що передбачає ліквідацію стихійних звалиш. Також Олександр Береза констатував, що кількість таких сміттєзвалищ з року в рік зростає, тож, відповідно, збільшується і відповідна стаття видатків.

Ми витрачаємо шалені кошти на ліквідацію цих сміттєзвалищ. Замість цього можна було зробити, наприклад, 4 дороги, або відремонтувати ще більше дитячих майданчиків, зробити освітлення, тротуари, багато всього можна було за ці кошти зробити. Там, де люди просто свідомо створюють сміттєзвалища, то вони обирають, що кошти платників податків – їх кошти, вони ж сплачують – будуть витрачатись на прибирання їх сміття, – розповів голова адміністрації Центрального району.

Олександр Береза навів приклад одного ОСББ в Ракетному урочищі. Його голова – депутат районної ради – організував роздільний збір та утилізацію сміття. А кошти, отримані в результаті цього витрачають на потреби самого об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Він прибічник правильного поводження з побутовим сміттям, за окремий його збір, звуть його Сергій Колеснік. Вони розділяють сміття, замовляють його утилізацію. Щомісяця він прозоро виставляє для мешканців будинку звітність: здали стільки-то пластикових пляшок, стільки-то паперу, стільки-то скла і ось стільки коштів ОСББ на цьому отримало. Але зараз він пішов іще далі, він виграв грант програми ООН про поводження зі сміттям. Йому виділять кошти на те, щоб створити майданчик для компостування опалого листя. Буквально позавчора він приходив до адміністрації, щоб це питання погодити, – каже Береза.

Голова адміністрації Центрального району вважає, що це яскравий приклад відповідального ставлення до сортування сміття гідний для наслідування.

Раніше повідомлялось про те, що миколаївці під час еко-толоки до Всесвітнього дня прибирання зібрали майже 6 тонн сміття.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930