Миколаївці вийшли на еко-толоку до Всесвітнього дня прибирання і зібрали майже 6 тонн сміття

Під гаслом «Побачив? Прибери» жителі Миколаєва разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу вийшли на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day».  

Цього року для прибирання обрали чотири локації: Балабанівський ліс, креативний простір «Понтон», Маяк та мікрорайон Північний. 

Еко-акцію у Балабанівському лісі організувала ГО «Молодь України». До участі долучилися Молодіжна рада Миколаївського глиноземного заводу, учні МЗОШ № 1 та гімназії № 3, адміністрація Корабельного району, приватні підприємці, активісти та звичайні мешканці міста. 75 учасників прибирання зібрали, розсортували та вивезли 2 тонни сміття. У ході толоки запустили соціальний експеримент «Збери або вивези» і встановили ємності для сміття. 

Дивіться також: У Миколаєві створили «Еколенд для молоді»

Організатором прибирання на «Понтоні» стала Агенція розвитку Миколаєва. Разом з учнями МЗОШ № 3 і МЗОШ № 7, студентами Могилянки та місцевими активістами вдалося утилізувати 1 тонну сміття, а ще повністю відреставрувати креативний простір.

На локації «Маяк» (організатор – підприємець Роман Буров) 10 небайдужих до екологічних проблем містян зібрали 700 кг сміття, а у мікрорайоні Північний школярі МЗОШ № 64 спільно з гімназією № 4, вчителями та батьками зібрали 3 тонни сміття.

У цілому Миколаїв став чистішим майже на 6 тонн сміття, а Всесвітній день прибирання згуртував 160 учасників у різних куточках нашого міста. 

Чисте довкілля починається з кожного. Мета акції – очистити забруднені території від сміття й мотивувати громадян зменшувати кількість відходів, ставати більш свідомими та ековідповідальними. Важливо підтримувати чистоту протягом року, а зібране сміття доносити до сміттєвих баків. Ми дякуємо кожному учаснику, партнеру, волонтеру та координатору за персональний внесок у розвиток екологічної культури в Україні. Зробимо Україну чистою разом! – каже Юлія Мархель.

В Україні акція об’єднала більш ніж 50 000 учасників традиційних прибирань індивідуального, сімейного та корпоративного форматів. Школярі, студенти,  посадовці, артисти, активісти, відповідальні громадяни та представники засобів масової інформації очистили понад 1200 локацій у 24 областях. Мешканці «червоних» карантинних зон взяли участь у цифровому прибиранні, видаливши з телефонів, комп’ютерів та хмарних сховищ тисячі гігабайтів непотрібної інформації.

Нагадаємо, в верховній Раді України пропонують ввести штраф від 170 до 340 гривень для власників домашніх тварин за неприбирання їх екскрементів в громадських місцях, на тротуарах і в підземних переходах.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram