У Центральному районі на завершальній стадії одразу два проєкти «Громадського бюджету»

У Центральному районі на завершальній стадії зведення одразу двох об’єктів за програмою «Громадського бюджету». Один з них в мікрорайоні «Північний» і більш масштабний в Тернівці.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

У мікрорайоні «Північний» протягом двох тижнів має з’явитись повністю добудована нова локація для відпочинку місцевих мешканців. В рамках «Громадського бюджету» вона отримала назву «Північна родина». Її основа – скульптура в центрі, що символізуватиме родину. Адже, як розповідає ідейний натхненник проєкту Сергій Колесник – мікрорайон «Північний» молодий і тут проживає дуже багато сімей з маленькими дітьми.

Тут дуже багато багатоквартирних будинків, але відсутні місця, де люди могли б увечері прогулятись. відпочити, помилуватись якимись місцями, яких більш ніж достатньо у центральних частинах міста. Тому і народилась ідея зробити благоустрій цієї земельної ділянки, – розповів Сергій Колесник.

Тож в рамках програми «Громадського бюджету» Сергій Колесник, як член правління запропонував місцевим мешканцям висунути свій проєкт на конкурс. Це сталося у травні 2020-го року.

У вересні відбулось голосування, близько 400 мешканців Миколаєва проголосували за цей проєкт і він став одним з переможців і увійшов до переліку тих проєктів, на які виділили фінансування у 2021-му році, – каже член правління ОСББ “Північна зірка”.

“Проєкт і сам ескіз розробили мешканці, підтримали, проголосували. Потім вже адміністрація на початку року замовила розробку проєктно-кошторисної документації і, власне, після проведення процедури закупівлі визначили підрядну організацію і на сьогоднішній день вже відбувається завершення цього об’єкту”, – розповів голова адміністрації Центрального району Олександр Береза.

Під час зведення нового майданчику застосовуватимуть і сучасні технології, що стосуються відновлювальної енергії, каже Олександр Береза.

Це буде лавка з сонячним панелями, із можливістю підзаряджати свої гаджети, а від цієї сонячної панелі, я думаю, що буде ще і додаткове освітлення. Тобто це така невеличка локація для того, щоб якось проводити тут час. Чи в очікуванні громадського транспорту, чи просто сюди вийти прогулятись, – каже Береза.

Також триває завершальна стадія облаштування комплексного майданчику для відпочинку в мікрорайоні Тернівка на вулиці 116-ї Дивізії. Реалізація проєкту розпочалась на цьому місці зі зведення футбольного поля з гумовим покриттям 2 роки тому. Місцеві мешканці взяли участь у обласному конкурсі і перемогли.

Власне кажучи, адміністрація тоді займалась реалізацією цього громадського проєкту, – каже голова Центрального району. – Потім вже у минулому році, за рахунок конкурсу “Громадського бюджету” міського рівня, яку започаткували Олександр Федорович Сєнкевич – мер міста Миколаєва, мешканці виграли також два проєкти “Громадського бюджету”: один скейт-майданчик, “Драйв” тоді отримав назву цей проєкт і також локація, де були встановлені тренажери.

В цьому році, за словами Олександра Берези, адміністрація Центрального району здійснила на цьому місці благоустрій в рамках реалізації проєкту «Громадського бюджету» «Клич друзів – граймо разом».

Знову ж таки, завдяки активності місцевих мешканців, які розробили ескіз цього проєкту, подали його на конкурс “Громадського бюджету”, підтримали, безпосередньо брали участь в нарадах, в розробці проєктно-кошторисної документації і контролювали хід виконання робіт, окрім технічного нагляду, – повідомив голова адміністрації.

Роботи мають завершити протягом двох тижнів. Проєкт не передбачає облаштування зеленої зону поруч з майданчиками, однак місцеві мешканці ухвалили рішення висадити зелені насадження власними силами.

Раніше повідомлялось про те, що у Миколаєві визначили переможців Громадського бюджету.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram