У Миколаєві визначили переможців Громадського бюджету

У Миколаєві визначили переможців Громадського бюджету. Цьогоріч жителі міста подали рекордну кількість проєктних заявок – 166.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу МАРТ.

Підведення підсумків Громадського бюджету почалося з отримання скриньок з бюлетенями. Усього їх було п’ять – одна велика, яка знаходилася у міськраді, і по дві маленьких з адміністрацій Інгульського та Корабельного районів. Члени координаційної ради перевірили їх на цілісність, а потім почали підрахунок голосів. Загалом процедура зайняла близько двох годин.

За рейтингом переможців сорок. Після звірки паперових бюлетенів з електронними у деяких ініціатив побільшало голосів, а у деяких, навпаки, стало трохи менше. Однак це особливо не вплинуло на список проєктів, які отримають фінансування на реалізацію, кажуть у департаменті економічного розвитку.

Наприклад, людина могла проголосували, але забрати бюлетень із собою, а не кинути його в скриньку. Тому деякі проєкти втратили кілька голосів, – прокоментувала директорка департаменту Тетяна Шуліченко.

Загалом з міського бюджету для підтримки проєктів миколаївців виділили 21 мільйон гривень. Під час звірки голосів між членами координаційної ради розгорілася гостра дискусія. На думку депутата Миколаївської міської ради Олени Кісельової, виділення коштів на Громадський бюджет не завжди є раціональним та ефективним. Часто містяни подають проєкти, спрямовані на покращення благоустрою, наприклад, ремонт тротуару чи прокладання дороги. Хоча на такі роботи у бюджеті закладають окремі гроші.

Хіба Громадський бюджет повинен фінансувати тротуар біля якогось об’єкту? Такі проєкти є і їх багато. Минулого року за ці кошти робили парковки, – сказала Олена Кісельова.

На противагу аргументам Олени Кісельової член координаційної ради Артем Ващиленко запропонував переглянути положення Громадського бюджету і вказати, які проєкти можна подавати, а які – ні.

Ми бачимо, що переважна більшість проєктів цього року пов’язана саме з благоустроєм, обладнанням дитячих майданчиків та місць відпочинку. Тобто сьогодні містяни мають запит конкретно на те, щоб зробити місто кращим, красивішим та зручнішим, – зазначив він.

Також жителів міста хвилювало, чи можна якимось чином накрутити електронні голоси за проєктну заявку. Директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко запевнила, що це неможливо.

Така система голосування за проєкти Громадського бюджету працює не лише в Миколаєві, а ще в низці українських міст. Цю платформу надав Фонд «Східна Європа». Накрутити голоси не можна, бо для ідентифікації особи використовується або електронний підпис, або BankID, – сказала вона.

Серед великих, малих і соціальних проєктів-переможців, які реалізують у 2022 році, ігровий комплекс «Корабель», фестиваль вуличних культур «INSPIRE», сквер «Янтарний», спортивні ігрові майданчики у різних районах міста, виготовлення і встановлення паркової скульптури «Вітовський лицар» у сквері «Вітовському» та багато інших ініціатив. Декілька проєктів стосуються покращення доступності та інклюзивності Миколаєва для маломобільних груп населення та людей з інвалідністю.

Нагадаємо, у Миколаєві за кошти Громадського бюджету відкрили нову зелену зону «Атлетик Парк».

Раніше повідомлялося, громадська рада з освіти дорослих спільно з департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради впроваджують спільний проект під назвою «Академія життя: life skills – 2021». Він фінансується за кошти Громадського бюджету.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram