Апарат МРТ. Фото - Laboratory of Neuromodulation and Neuroimaging, UCLA

У США створили переносний апарат МРТ

Він істотно розширює можливості дослідження активності мозку, однак вимагає наявності спеціального чіпа в голові у випробуваного.

У лабораторії нейромодуляціі і нейровізуалізації при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі апарат МРТ змогли зробити мобільним і вмістити в звичайний рюкзак вагою лише чотири кілограми. Вчені таким чином отримали можливість відстежувати активність мозку під час повсякденної активності, наприклад, ходьби, що неможливо зробити за допомогою звичайної стаціонарної установки, повідомляє Cikavosti.

Більш того, розробка містить ще й функціонал для транскраніальної стимуляції мозку, а крім того допускає можливість підключення додаткових опцій — спеціальної шапочки з електродами для проведення електроенцефалографії, окулярів віртуальної реальності для відстеження руху очей, а також апаратури для фіксації параметрів серцебиття і дихання.

Читайте також: Штучний інтелект відновив фрагменти стародавніх месопотамських текстів

За словами розробників, апарат покликаний продемонструвати, на що в принципі здатне переносне обладнання для проведення нейробіологічних досліджень.

Однак у розробки є одне істотне обмеження — для роботи апарату необхідна наявність у випробуваного спеціального нейронного імпланта, який збирає і передає інформацію про роботу мозку. Зараз по всьому світу такі імпланти встановлені приблизно у 150000 осіб — в основному пацієнтів з хворобою Паркінсона, епілепсію і обсесивно-компульсивними розладами.

Нагадаємо, що Facebook звинувачують у шпигунстві за користувачами.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram