Фото - 112

У “Слузі народу” запропонували відкласти підвищення мінімальної зарплати до грудня 2021 року

Наразі планується зростання “мінімалки” до 6500 гривень у грудні 2021 року.

З подібною ініціативою виступає голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від “Слуги народу” Данило Гетманцев. Про це він сказав в інтерв’ю ТСН, повідомляє УНІАН.

Читайте також: Українським вчителям не підвищать зарплату у 2020 році – Міністерство освіти

Гетманцев пояснює, що переглядати розмір виплат потрібно, але зробити це одномоментно – неможливо. 

“Ми переглядаємо ці стандарти поступово. До нашого рішення про підвищення мінімалки до 5 тисяч гривень, третина працівників була за межею абсолютної бідності. Тобто, вони заробляли менше, ніж їм необхідно було для фізичного виживання. Кожного місяця Мінсоцполітики перераховує фактичний прожитковий мінімум. У липні було 5050 грн, а ми підняли до 5 тисяч гривень. Інакше кажучи, ми не підняли мінімалку до цього рівня, але наблизилися. Наступного року повинні перейти цю мінімальну межу. Підвищення буде на 9,3%”, – пояснив депутат.

За словами депутата, підвищення зарплати може призвести до тінізації економіки – людей почнуть переводити на 0,5 ставки. 

Дивіться також: Ми не зможемо через років 15 платити пенсії майбутнім пенсіонерам, – Денис Шмигаль

“Тому мені здається, що оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тисяч гривень, а не 6,5 тисяч. Тобто, я б зупинився на 6 тисячах гривень”, – заявив він.

На уточнююче запитання про те, що бюджет-2021 передбачає підвищення мінімалки до 6,5 тисяч, Гетманцев сказав:

“Так. Але я б відклав це підвищення до 1 грудня 2021 року. Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це менше впливатиме і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес”.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що держбюджет у вересні був виконаний на 115%.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram