Фото: Pixabay

У Швейцарії навчилися отримувати електрику з одягу

У Швейцарії група вчених-дослідників знайшла спосіб виробляти електрику за допомогою зносостійких полімерів, що наносяться на одяг.

Відповідні досліди провели вчені під керівництвом Лучано Бозеля з Лабораторії биоміметичних мембран і текстилю Швейцарської федеральної лабораторії матеріалознавства і технологій (EMPA). Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на SwissInfo.

Читайте також: У США створили переносний апарат МРТ

Вчені знайшли спосіб включити матеріали, що містять люмінесцентні сонячні концентратори, які вловлюють навколишній світ і передають його енергію фотоелементу, який потім, у свою чергу, перетворює світло на електричну енергію, в полімерну тканину, що має гнучкість і повітропроникність.

Цей новий матеріал грунтується на властивостях лінійних і надрозгалужених амфіфільних блок-сополімерів, які вже представлені на ринку у вигляді контактних лінз з кремнію-гідрогелю.

Читайте також: У Києві до 2025 року хочуть побудувати аеропорт для дронів

За допомогою колег, які спеціалізуються в галузі фотоенергетики і волокон, команда Лучано Бозеля змогла перетворити його на гнучкий сонячний концентратор. Амфіфільність (інакше дифільність) – це властивість молекул речовин, як правило, органічних, що мають одночасно гідрофільні та гідрофобні властивості, тобто за певних умов вони пропускають воду, а за певних – відштовхують.

Новий сонячний концентратор можна застосовувати для створення текстильних волокон, при цьому текстиль не стане крихким і не буде схильний до розтріскування або накопичення водяної пари у вигляді поту.

“Концентратори сонячної енергії, що носяться на тілі, пропонують нам величезні перспективи і переваги в умовах постійного зростання попиту на мобільні джерела енергії для портативних гаджетів і пристроїв”, – зазначили в EMPA.

Нагадаємо, що компанія LG розробила пристрій для боротьби з облисінням у чоловіків. Девайс виглядає як шолом.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram