У школах починає діяти порядок організації інклюзивного навчання

З 1 січня 2022 року вступає в дію Порядок організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на постанову уряду від 15 вересня 2021 р. № 957.

Порядок визначає організаційні засади інклюзивного навчання учнів з особливими освітніми потребами за інституційною (очною (денною) формою здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти.

Створення умов для здобуття освіти учнями з особливими освітніми потребами забезпечують органи державної влади, органи місцевого самоврядування та заклади освіти шляхом належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного, методичного забезпечення закладів освіти; підвезення учнів до закладів освіти і у зворотному напрямку; забезпечення доступності території закладів освіти, будівель, споруд та приміщень для учнів; забезпечення необхідними допоміжними засобами для навчання тощо.

Читайте також: У Миколаєві коштом Громадського бюджету відкрили інклюзивний бібліотечний центр для дітей

Для організації інклюзивного навчання учня складається його індивідуальну програму розвитку, встановлюються правила надання підтримки учням з особливими освітніми потребами за п’ятьма рівнями підтримки.

Учням відповідно до рівня підтримки та індивідуальної програми розвитку надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги (допомога) у вигляді занять.

Дія цього Порядку не поширюється на спеціальні класи закладів загальної середньої освіти, спеціальні школи та навчально-реабілітаційні центри.

Нагадаємо, у школах Миколаєва створено 222 інклюзивних класи (на 62 більше, ніж торік). Їх відвідують 319 миколаївців з особливими освітніми потребами.

Як відомо, МОН розробило стратегічні напрями розвитку інклюзивної освіти до 2030 року.

Також повідомлялося, Міністерство освіти та науки не вбачає за доцільне закривати спеціальні заклади освіти, де надають освітні послуги дітям з особливими освітніми потребами.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram