У прифронтовому Миколаєві з 1 вересня планують відновити навчання в школах та університетах

Попри війну та напружену ситуацію на Миколаївщині навчальний рік має розпочатися вчасно і в стінах освітніх закладів. Про це заявив очільник області Віталій Кім під час брифінгу.

Нині спільно з центральними та місцевими органами влади роблять все можливе для того, аби новий навчальний рік розпочався 1 вересня. До того ж хочуть, аби і школярі, і студенти навчалися не в дистанційному форматі, як це було раніше, а безпосередньо в школах та університетах.

Щоб це реалізувати, піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій спершу мають перевірити заклади освіти та прилеглі території, аби переконатися, що поруч немає нерозірваних російських боєприпасів.

Важливим питанням є забепечення якісної системи оповіщення для того, щоб діти з порушеннями зору чи слуху могли теж отримувати це оповіщення. У кожному закладі будуть прораховані шляхи евакуації, – пояснив Віталій Кім.

Відкрити планують тільки ті навчальні заклади, в яких є бомбосховище чи надійне укриття. Якщо ж створити належні й безпечні умови одразу для всіх учасників освітнього процесу неможливо, навчання проходитиме у кілька змін.

Ми створимо запаси води, медикаментів, обладнання та інших матеріалів в громадах, де розпочнеться офлайн навчання. На початку навчального року для персоналу та учнів проведуть тренування щодо порядку дій у разі сигналу повітряної тривоги чи, не дай Боже, якогось ураження, – зазначив очільник області.

В обласній військовій адміністрації зауважують, не заперечують, що часом заняття доведеться проводити в укриттях. Головне – безпека учнів, студентів та викладацького складу. Діти та молодь, які перебувають на тимчасово окупованих росіянами територіях, зможуть навчатися дистанційно в будь-якому підконтрольному Україні закладі освіти.

Учні шкіл, які знаходяться поруч з лінією бойових дій, також будуть переведені на дистанційну форму навчання. Відповідне рішення приймається керівництвом обласної військової адміністрації залежно від безпекової ситуації та може бути змінено. Нині точка ризику – це заклади в зоні 40 км від лінії фронту, – додав Віталій Кім.

Також нині йдуть перемовини з Офісом Президента щодо того, аби дозволити евакуйованим абітурієнтам вступати в університети за співбесідою замість іспитів.

Нагадаємо, миколаївські бібліотекарі закликають приєднатися до вивчення української мови.

Раніше повідомлялось, що Тайвань виділить Миколаєву 500 тисяч доларів на відновлення освітніх закладів. Це вже не перша домопога від країни – раніше Тайвань передав Миколаєву близько 800 000 доларів на ремонт однієї з медустанов.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram