Фото - Рубрика

У Нью-Йорку відкрили завод з переробки старих літій-іонних акумуляторів

У Рочестері, штат Нью-Йорк (США) відкрили завод з переробки використаних літій-іонних акумуляторів.

Нове виробництво в Eastman Business Park (EBP) запустила канадська компанія Li-Cycle Corporation у грудні 2020 року, передає Рубрика з посиланням на Renen.

Підприємство перероблятиме всі типи літій-іонних акумуляторів незалежно від їх попереднього застосування, хімічного складу або ступеня заряду. Запатентовані технології дозволяють витягувати не менше 95% матеріалів, що містяться в батареях.

Читайте також: Tesla відкрила свою найбільшу зарядну станцію в світі

Завод подрібнюватиме літій-іонні акумулятори різних типів у “чорну масу” (black mass) – це перший етап(“Spoke”) двоетапного процесу.

Такий же продукт (і в тих же обсягах) випускає і перший завод компанії у Кінгстоні, Онтаріо, Канада. Сумарна потужність двох підприємств становить 10000 тонн відпрацьованих літій-іонних акумуляторів на рік.

Читайте також: Honda розробила “маску” від вірусів для автомобіля

Канадський і американський заводи постачатимуть “чорну масу” у центр переробки Li-Cycle, який буде побудований у Рочестері до 2022 року. У центрі проміжний продукт перероблятиметься у корисні матеріали, придатні для виробництва нових акумуляторів.

“Історично більшість переробників літій-іонних акумуляторів використовували процес плавки для відновлення цінних матеріалів зі старих батарей, що призводило до високих викидів і втрати критичних металів. Завдяки новим технологіям переробки ці недоліки усуваються, і процес відновлення відбувається без утворення відходів”, – , зазначають у компанії.

Нагадаємо, що японська компанія Sumitomo Forestry і Кіотський університет сподіваються побудувати перший у світі дерев’яний супутник до 2023 року, щоб зменшити кількість космічного сміття.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram