Фото: УНН

У Німеччині з 16 грудня запроваджується жорсткий локдаун

У Німеччині, на тлі складної ситуації з пандемією коронавірусу, з 16 грудня запроваджується жорсткий локдаун, який триватиме як мінімум до 10 січня.

Про це повідомляє DW.com.

По всій країні закриваються магазини роздрібної торгівлі за винятком продовольчих, в школах припиняється очне навчання, закриваються дитячі садки, постановили канцлер ФРН Ангела Меркель і прем’єр-міністри 16 федеральних земель Німеччини в ході відеоконференції в неділю, 13 грудня.

Крім продовольчих магазинів, відкритими залишаться аптеки, галантереї, бензоколонки, банки, ощадкаси і поштові відділення. Передбачено також невеликий ряд інших винятків. На різдвяні свята 24 – 26 грудня дозволені зустрічі у вузькому сімейному колі, максимальне число учасників таких зустрічей (не більше дев’яти дорослих) повинні визначити федеральні землі в залежності від епідеміологічної ситуації. На Новий рік (31 грудня та 1 січня) вводиться заборона на масові заходи, громадянам рекомендується відмовитися від запуску феєрверків.

У період жорсткого локдауна дозволяється відвідування богослужінь в храмах, але лише при дотриманні соціальної дистанції і масочного режиму. Спів в храмах забороняється. На великі богослужіння допускатимуть лише за попереднім записом. З 16 грудня по 10 січня громадянам рекомендовано відмовитися від поїздок в інші регіони Німеччини або за кордон, за винятком тих випадків, коли це абсолютно необхідно.

Підприємства, які постраждали від локдауна, можуть розраховувати на отримання ширшої допомоги від держави. Максимальна сума допомоги збільшується з 200 до 500 тисяч євро, але лише для тих компаній, яким безпосередньо чи опосередковано загрожує банкрутство. Передбачена і компенсація через втрату товарів в ціні.

Нагадаємо, Кабінет міністрів визначився з датою запровадження локдауну в Україні – його введуть наступного року – з 8 по 24 січня.

Пізніше стало відомо, Глава парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький не виключає посилення карантинних обмежень раніше 8 січня, якщо ситуація з поширенням коронавірусу в Україні погіршиться.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram