У Миколаївському росдрамі до Дня закоханих відкрили виставку витинанок «Мережана душа»

Напередодні Дня закоханих викладачі та студенти Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв спільно з благодійним фондом «Індиго» підготували для містян унікальну виставку витинанок. Урочисте відкриття відбулося вчора, 4 лютого, у Миколаївському росдрамі.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Усі роботи об’єднує вічна тема кохання, виконані вони в народному стилі. Для театру виставка стала першою після тривалого локдауну.

Ця виставка особлива. У стінах театру було багато малюнків, картин, робіт з квілінгу, але витинанки ще не було, – каже директор-художній керівник Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Артем Свистун.

До створення проєкту долучилися 23 студенти другого і третього курсів спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво». Протягом семестру вони вивчали усі тонкощі цього виду українського народного декоративного мистецтва, а потім мали презентувати власну роботу: придумати ідею, намалювати ескіз та вирізати витинанку. Залежно від складності картини процес створення композиції може тривати до двох місяців.

Ми підібрали найромантичніші витинанки і тепер презентуємо їх в одній виставці. Не всі з картин прямо вказують на кохання, однак підтекст любові можна побачити в кожному символі. Тепер кожен із студентів є носієм автентичного українського мистецтва, бо вони навчилися вирізати з паперу цілий сюжет. Сподіваюся, свої знання автори робіт колись передадуть ще комусь, наприклад, своїм учням або дітям, – коментує викладач Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв Ірина Покиданець.

Виставка витинанок «Мережева душа» діятиме до початку березня. Окрім експозиції картин до Дня закоханих Миколаївський росдрам готує велику шоу-програму «Все заради кохання» та прем’єру вистави «Все сплачено!».

Нагадаємо, у виставковому залі нового мистецького проєкту «Етносвітлиця» Миколаївського обласного центру народної творчості і культурно-просвітницької роботи відкрилася надзвичайно тепла виставка Олени Міщенко.

Раніше повідомлялося, у Миколаєві відкрили фотовиставку «Південний альбом – 2021».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram