Фото: Миколаївська ОДА

У Миколаєві визначили кращих спортсменів 2020 року

У понеділок, 28 грудня, в Миколаївському академічному художньому російською драматичному театрі відбулася церемонія нагородження кращих спортсменів і тренерів, спортивних меценатів, ветеранів спорту 2020 року Миколаївській області «Лауреат спортивного року – 2020».

Вже традиційно найкращих відзначали у номінаціях: «Найкращий спортсмен 2020 року», «Найкраща спортсменка 2020 року», «Краща команда року», «Разом з олімпійцями», «Сильні духом», «Олімпійська надія», «Ветеран спорту», «Найкращий тренер року», «За відданість справі», повідомляє прес-служба Миколаївської ОДА.

Мені дуже приємно, що в цей складний час, в час пандемії COVID-19, ми маємо нагоду відзначити найкращих спортсменів. Також мені вдвічі приємно, що в складний для бюджету час ми спільно з обласною радою можемо відзначити миколаївських спортсменів грошовими винагородами. Я вважаю, що це важливо та можливо, і що ми рухаємося у вірному напрямку. Вітаю всіх переможців та лауреатів, – зазначив перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Георгій Решетілов.

Фото: Миколаївська ОДА

Кращим спортсменом року 2020-го визнано Кирила Царенка, учасника Чемпіонату Європи з велоспорту.

Переможницею у номінації «Краща спортсменка року» стала Олена Буряк.

У номінації «Сильні духом» переможницею визначено триразову Чемпіонку України серед юніорів та дворазову Чемпіонку серед дорослих, двократну переможницю фінальних змагань спартакіади «Повір у себе» 2020 року, володарку 4 бронзових нагород Чемпіонатів Європи з бадмінтону, кандидата у майстри спорту з бадмінтону, члена дефлімпійської збірної команди 2021 року Софію Черноморову.

Фото: Миколаївська ОДА

В свою чергу, Дмитра Сергійчука названо переможцем у номінації «Спортивна надія» 2020 року.

У номінації «Краща команда року» кращою було визначено команду Дмитра Скорого та Олександра Браславича.

Фото: Миколаївська ОДА

Переможцем номінації «Разом з олімпійцями» визначено Віталія Красножон за ІІ місце на Кубку світу з самбо.

Цього року в номінації «Ветеран спорту» переможцем визначено Юрія Садового – бронзовий призер Чемпіонату Європи з самбо.

Далі в номінації «Найкращий тренер року» визначено Павла Пришутова за підготовку чемпіонів та призерів Чемпіонатів Європи з веслування академічного.

Переможцями номінації «За відданість справі»  визначено:

 • Володимира Шаміна – директора Новоодеської районної дитячо-юнацької спортивної школи;
 • Валерія Запорожця– голову Громадської організації «Миколаївська територіальна організація всеукраїнського фізкультурно – спортивного товариства «Колос»;
 • Олександра Кулішова – багаторічного беззмінного начальника  Миколаївського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти  України.

Варто відзначити, протягом року 50 миколаївським спортсменам присвоєно звання Майстра спорту. 76 спортсменів і тренерів щомісяця отримували стипендії Миколаївської обласної державної адміністрації та Миколаївської обласної ради.

Фото: Миколаївська ОДА

Також з обласного бюджету кращим спортсменам Миколаєва з олімпійських видів спорту виплачується грошова винагорода за перемогу в офіційних міжнародних змаганнях. У 2020 році таких винагород отримали 13 спортсменів на загальну суму 675 тисяч гривень.

За кошти обласного бюджету придбали екіпіровку для спортсменів збірних команд Миколаївської області на загальну суму – три мільйони гривень. Вона включає базовий комплект і спеціальний змагальний одяг.

Сертифікати на отримання спортивної екіпіровки отримали тренери пріоритетних видів спорту Миколаївської області:

 • Наталія Боровська – зі стрибків на батуті;
 • Євгенія Куніна – з бадмінтону;
 • Євген Ніколаєв – з веслування на байдарках і каное;
 • Микола Хаджиогло – з боксу;
 • Володимир Распітін – з важкої атлетики;
 • Олександр Садовський – з велоспорту;
 • Павло Пришутов – веслування академічне;
 • Ігор Чеботарьов – з вітрильного спорту;
 • Костянтин Васильєв – з боротьби греко-римська;
 • Володимир Кілярський – з легкої атлетики;
 • Сергій Гуменюк – зі стрибків у воду;
 • Лариса Павленко – з фехтування;
 • Катерина Панченко – з гандболу;
 • Олександр Раєвський – з баскетболу.

Нагадаємо, український боксер з Миколаєва Сергій Дерев’янченко зайняв п’яту позицію у рейтингу кращих боксерів світу в середній вазі.

Як відомо, миколаївська фехтувальниця Ольга Харлан вп’яте у кар’єрі стала переможницею світового рейтингу FIE, завершивши сезон у першому рядку.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram