У Миколаєві вшанували подвиг партизанської слави

День партизанської слави в Україні 22 вересня щорічно відзначають із 2001 року. Свято заснували з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни, увічнення їхньої пам’яті.

Участь в урочистих заходах у Миколаєві взяв міський голова Олександр Сєнкевич, повідомляє ТРК “МАРТ”.

Дехто вважає, що такі подібні заходи треба скасовувати у зв’язку з декомунізацією, я так не вважаю. Більш того, це є офіційним святом і датою. Ми прийшли вшанувати біля пам’ятника Лягіна всіх людей, які займались захистом рідного міста, рідної держави і протистояли фашизму на нашій території. Вони віддавали найцінніше, що у них було – своє життя, тому не вшановувати їх було б просто блюзнірством, – сказав мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

У Миколаєві підпільна група «Миколаївський центр» під керівництвом Віктора Лягіна здійснила низку великих диверсій, які заподіяли німецько-румунським окупантам великої шкоди у живій силі й техніці. У рамках традиційного вшанування подвигу підпільників, у сквері «Скорботна мати» відбулось покладення квітів миколаївським партизанам Шурі Коберу та Віті Хоменку.

Дивіться також: У Миколаєві вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

Це дуже вагома сторінка історії нашого міста. На території меморіального комплексу (прим.ред. – сквер “Скорботна мати”), тут у братських могилах знаходяться тіла наших юних підпільників – Шури Кобера і Віті Хоменка. Їх історію знає кожен миколаєвець, їй вже більше 75-ти років, – розповідає начальник управління з питань культури Миколаївської міської ради Юрій Любаров.

Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки війни нанесли непоправні збитки силам противника, здійснили неоціненний внесок у наближення Перемоги над нацистськими окупантами та їхніми союзниками.

Нагадаємо, 9 травня, в День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні жителі Миколаєва поклали квіти до меморіалу Героїв-ольшанців і вшанували пам’ять загиблих героїв.

Раніше повідомлялось, 29 серпня в Миколаєві відбувся захід, приурочений до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram