Фото - КП «Центр захисту тварин»

У Миколаєві “Центр захисту тварин” спільно із зоозахисниками евакуюють домашніх улюбленців з міста та області

Станом на 22 вересня на підприємстві перебувають до шістдесяти собак та двадцять котів.

З 24 лютого комунальне підприємство “Центр захисту тварин” прихистило чотириста собак та більше сотні котів. Більшість тварин вдалося евакуювати в різні області України та за кордон. Станом на 22 вересня на підприємстві перебувають до шістдесяти собак та двадцять котів. Про це розповіла реєстраторка “Центру захисту тварин” Ірина Бухонська в ефірі програми “Радіодень”.

Читайте також: З миколаївського КП «Центр захисту тварин» евакуйовано 83 тварин

Зі слів Ірини Бухонської, більшість тварин господарі привозили самостійно. Здебільшого звертались люди з тих громад області та районів Миколаєва, які постійно перебувають під обстрілами.

“Були випадки, коли тварини залишались на самоті в зачиненому будинку. Нам телефонували сусіди, розповідали, що тваринку залишили й вже до неї не приїдуть. Зазвичай це були собаки або коти. На підприємстві були й папуги, хом’яки, яких розібрали миколаївці, але лишаються морські свинки, які шукають господаря”, — розповіла Ірина Бухонська.

За словами Ірини, на підприємстві також надавали допомогу військовим собакам, яких привозили українські військовослужбовці.

“Була в нас німецька вівчарка — собака військових. Її попросили забрати. Ми приїхали та забрали. У собаки було осколкове поранення у хвіст та лапу. Хвіст довелося ампутувати. Собаку зашили, обробили та передали військовим, коли вилікували”, — розповіла Ірина Бухонська.

Евакуювати тварин з підприємства від початку повномасштабної війни допомагає зоозахисна громадська організація “Фенікс”. Зі слів голови ГО “Фенікс” Олени Бардан, тварин вдалося евакуювати здебільшого до західних регіонів України, частину до центральної України, є тварини, яких вивезли за кордон. Більшу частину евакуйованих тварин складають зазвичай собаки, але є й коти, приблизно 25 відсотків.

“Евакуація тварин доволі складне питання, оскільки це і логістика, фінанси, нерви, постійні хвилювання: “А як доїдете, а чи доїдете?”. Дуже багато людського ресурсу це все потребує. Емоційно і фізично під час повномасштабної війни в десятки разів складніше, ніж було раніше”, — розповіла Олена Бардан.

Багатьох тварин з “Центру захисту тварин” не можна евакуювати, оскільки більшість з них мають господарів, розповіла Ірина Бухонська. Їх лишили переселенці або люди, які в Миколаєві втратили житло. Ці тварини перебувають на тимчасовій перетримці.

До зоозахисної організації “Фенікс” тварини потрапляють різними шляхами. Зі слів Олени Бардан, як правило, хтось телефонує і кажуть, що люди поїхали та лишили собак або котів. Деяких тварин на вулиці підбирають волонтери, їх стерилізують, соціалізують, обробляють від паразитів, а потім прилаштовують.

Дивіться також: Турбота про чотирилапих: як у Миколаєві рятують від війни безпритульних тварин

Олена Бардан говорить, що для волонтерів є три основні вектори роботи, а саме допомога гуманітарними кормами для населення, прилаштування тварин і популяризація прилаштування безпородних тварин.

Нагадаємо, що Дрогобицька міськрада евакуювала до міста 120 корів з ферми «Авангард» селища Українка Миколаївської області. Корови будуть утримуватись на базі комунального фермерського господарства «Тарком».

Актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram