У Миколаєві розказали про порядок оформлення житлових субсидій

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради нагадав миколаївцям про можливість оформлення житлової субсидії та важливість своєчасної сплати в повному обсязі за житлово-комунальні послуги.

Про це повідомляє відділ інформаційного забезпечення Миколаївської міської ради.

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій.

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 807) житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком і розміром обов’язкового відсотка платежу.

Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами департаменту.

Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу департаменту за зареєстрованим місцем проживання ( орендарі, внутрішньо переміщені особи – за фактичним місцем проживання):

заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі;
декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;
довідки про доходи – у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування;
копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
договір наймання (оренди) житла (у разі наявності).

Житлова субсидія не призначається, якщо структурним підрозділом департаменту отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Разом із тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії. Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

При отриманні субсидії малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг. При цьому, частина платежу кожного отримувача залежить від розміру доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Чим менші доходи домогосподарства, тим меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Як раніше повідомлялось, субсидію на новий опалювальний сезон можуть нарахувати автоматично

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram