Леонід Шиманський

У Миколаєві пішов із життя знаменитий український баскетболіст та тренер Леонід Шиманський

Йому було 64 роки.

У Миколаєві на 64-му році пішов із життя знаменитий український баскетболіст та тренер Леонід Шиманський.

Леонід Анатолійович Шиманський, без перебільшення, був легендою миколаївського баскетболу, однієї зі знакових персон, які безпосередньо вплинули на величезну популярність цього виду спорту в Миколаєві. Майстер спорту СРСР Леонід Шиманський почав освоювати баскетбол у сьомому класі. Тренер Валентин Плешаков, який вів у миколаївській школі №22 секцію…

Через роки Шиманський отримав запрошення до миколаївського «Спартака», який готувався до дебюту у всесоюзній вищій лізі.

Почавши у дублі, швидко став гравцем основного складу. У команді міста Миколаєва, 1977 року перейменованої в НКІ, виступав майже двадцять років, був її капітаном.

За часів СРСР миколаївські баскетболісти нерідко перемагали у підгрупі першої ліги та брали участь у фінальних турнірах за підвищення у класі. Пробитися у вищий дивізіон зуміли лише один раз – у сезоні 1989-1990 років. Леонід Шиманський об’їздив увесь Радянський Союз, побував в Угорщині, Румунії, Польщі, НДР, Болгарії, Туреччині, Нікарагуа, Мексиці, США.

Перехід Шиманського до тренерської діяльності пройшов плавно і безболісно, оскільки якийсь час він був тренером і готував себе до того, що рано чи пізно ігрову кар’єру доведеться завершити. Став у СК «Миколаїв» другим тренером, потім кілька років очолював вознесенський « Возко».

Всі найважливіші події в історії Миколаївського баскетболу тісно пов’язані з ім’ям Леоніда Анатолійовича. Це і участь у Вищій лізі радянського баскетболу, і найвидатніші виступи миколаївського клубу у чемпіонатах незалежної України. І не перерахувати подій меншим рангом, які відбулися за участю Шиманського.

Нагадаємо, що на фронті загинув миколаївський «кіборг», офіцер ЗСУ Сергій Гуссіді. Він займав посаду командира гранатометного взводу 90-го окремого аеромобільного батальйону.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram