Фото з відкритих джерел

У Миколаївській області виявили спалах пташиного грипу

На Миколаївщині в одному з сіл Єланецької громади Вознесенського району виявлено факти захворювання домашньої птиці на пташиний грип. У селі оголошено карантин на 21 день.

Про це повідомляється на сайті Вознесенського районної ради.

За словами працівників управління Держпродспоживслужби 11 жовтня до Єланецької районної державної лікарні ветеринарної медицини надійшла інформація щодо загибелі птиці в жителя села Великосербулівка Єланецької громади. В результаті обстеження приватного домогосподарства встановлено, що всього утримувалось 118 голів птиці, в т.ч. 40 гусей, 36 курей, 42 індика. Виявлено 10 трупів птиці (2 гусей, 4 індика, 4 курей).

Як повідомив власник домогосподарства, за період з 9 по 11 жовтня загинуло 18 голів птиці. При клінічному огляді живої птиці виявлено, що більшість птиці знаходиться в пригніченому стані. Спеціалістами Єланецької РДЛВМ відібрано патологічний матеріал (печінка, селезінка, серце, нирки, трахея, кишечник).

Крім того, в даному населеному пункті є водойма, який знаходиться в 150 метрах від домогосподарства. Птиця з даного господарства має вигул за межі подвір’я та має можливість дійти до водойми, в зв’язку з цим можливе виникнення захворювання птиці на грип, оскільки на водоймі знаходиться велика кількість дикої перелітної птиці, що є носієм захворювання.

Спеціалісти ветмедицини провели дезінфекцію приміщення де утримувалася птиця та дрібний інвентар, взуття, одяг, що мали контакт з хворою птицею. Всього при обстеженні приватного сектору 11 жовтня в селі Великосербулівка було нараховано 1197 голів птиці, – йдеться у повідомленні.

За результатами засідання комісії прийнято рішення про оголошення території села Великосербулівка Єланецької селищної ТГ Вознесенського району неблагополучною (епізоотичний осередок) по високопатогенному грипу птиці і встановити карантин з 12 жовтня поточного року.

Також вирішено встановити буферну зону (зону захисту) радіусом 3 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населенні пункти: с.Нововолодимирівка Єланецької селищної ТГ Вознесенського району, птахогосподарства відсутні, – йдеться в повідомленні.

Крім того, встановили зону нагляду територію радіусом 10 км від епізоотичного осередку, в яку ввійшли населені пункти: с. Михайлівка, с. Григорівка с. Велика Солона Єланецької селищна ТГ Вознесенського району, с. Малосолоне Бузької сільської ТГ Вознесенського району, с. Микільське, с. Ясна Поляна, с. Іванівка, с. Надеждівіка Братської селищної ТГ Вознесенського району, птахогосподарства відсутні.

Нагадаємо, в березні у Вітовському районі Миколаївської області виявили пташиний грип — для дослідження взяли п’ять трупів свійської птиці (чотири курки і індик).

Як відомо, у селі Лимани в Вітовського районі Миколаївської області про зафіксували спалах пташиного грипу. 27 лютого, на території села був введений карантин.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram