У миколаївській етносвітлиці стартувала виставка виробів з джуту і мішковини майстринь з Баштанської громади

У Миколаївському обласному центрі народної творчості стартувала виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва майстринь з Баштанської громади Наталі Руденко і Олени Шарафутдінової.

Виставку бачили і наші кореспонденти, про все цікаве дивіться у сюжеті.

Стимулювати творчий розвиток майстрів-початківців, зберегти надбання нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини і популяризувати імідж громад області. З такою метою у миколаївській етносвітлиці презентували перший виставковий цикл проєкту «Надія громади» та відкрили виставку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Вишуканість у простому».

До виставкової експозиції увійшли 70 робіт майстринь-початківців з Баштанської громади. Мисткині представили вишукані композиції у техніці «аплікація», виготовлені з джуту і мішковини. Іноді їх ще називають «джутова філігрань».

Джут — натуральний матеріал, який має високу зносостійкість. Оригінальні вироби з нього пасують до будь-якого інтер’єру. У етносвітлиці відзначають, вироби з джуту щороку стають дедалі популярнішими і серед майстрів, і серед шанувальників ручної роботи. Виставка триватиме до 7 квітня, тож миколаївці ще мають час відкрити для себе нове мистецтво.

Нагадаємо, з якими викликами війни боролася сфера культури у минулому році та що задумали реалізувати в 2023-му? На ці та інші питання сьогодні під час брифінгу відповів начальник управління культури Юрій Любаров. Найголовніше зібрали у сюжеті кореспонденти телеканалу «МАРТ».

Більше про актуальну інформацію щодо ситуацію в Україні та Миколаївській області може знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram