Фото: ТРК МАРТ

У Миколаєві встановили 72-метровий флагшток

У середу вдень, 4 серпня, в Миколаєві почали встановлювати гігантський флагшток у сквері «Юних героїв».

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Трубу доставили на місце, однак після того, як з-під неї прибрали опорні дошки, виявилося, що флагшток недофарбований. Працівники швидко виправили таку прикрість – одразу підфарбували його.

Як відомо, у травні департамент капітального будівництва Миколаївської обласної державної адміністрації оголосив тендер на часткову реконструкцію парку Юних героїв з установкою там гігантського прапора. Тоді очікувана вартість робіт становила 14 мільйонів 206 тисяч 500 гривень. 

Флагшток виготовили на суднобудівному заводі «Океан» і це унікальний для підприємства досвід, каже представник заводу Михайло Ларін. Конструкція складається з трьох секцій. До скверу їх доставили окремо, поєднали вже на місці встановлення.

Кожна секція має в довжину 24 метри і це була особливість цієї конструкції. Слід було зробити так, щоб під час монтажу вдалось досягти закріплення всіх трьох секцій, щоб забезпечити після монтажу вертикальний стан арт-об’єкту, – розповів Михайло Ларін.

Вага конструкції 30 тон, вона стоятиме на 22-х метрових палях. Сам процес установки тривав близько 2-х годин. У процесі були задіяні 10 одиниць техніки (у тому числі крани вагою 100 і 200 тон), а також понад 20 людей.

Цей флагшток встановлений на анкерній установці, вона забетонована в ґрунті і прикручена надзвичайно міцними триметровими шпилями” – пояснив представник заводу “Океан”.

Встановленням флагштоку та підняттям прапора не обмежиться, планом передбачено упорядкування території в сквері Юних героїв. Установкою арт-об’єкту займались професійні монтажники з великим досвідом висотних робіт, каже представник підрядної організації Михайло Жендубаєв.

Тут зібрали велику кількість дуже професійних монтажників, які виконували роботи зі встановлення вітряних електростанцій, великих металоконструкцій. Звичайно, конструкція флагштоку такої висоти сама по собі нова, однак її встановлення жодним чином не лякає монтажників, – розповів Михайло Жендубаєв.

Вартість виготовлення і монтажних робіт 3,5 мільйони гривень. На інші роботи в парку в проєкті передбачені 15 мільйонів гривень, третину грошей надав уряд, 5 мільйонів виділила обласна рада і стільки ж міська. Всередині конструкції встановлена спеціальна лебідка, за допомогою якої можна підняти прапор. Його розміри теж вражають 12 на 18 метрів. Очікується, що урочисте підняття стягу відбудеться вже 23 серпня.

14 червня члени планово-бюджетної комісії Миколаївської міської ради ухвалили рішення виконкому, який направив 5 мільйонів гривень на ремонт скверу «Юних героїв». Кошти зняли із запланованих ремонтних робіт в місті, а саме:

  • 1,6 мільйона гривень з капітального ремонту дитячого майданчику на вулиці Крилова 8/1, 12/1, 12/2, 12/4;
  • 1,4 мільйона гривень з капітального ремонту тротуару вулицею Космонавтів від Електронної до Вінграновського;
  • 2 мільйона з капітального ремонту скверу «Дикий Сад».

Нагадаємо, щонайменше у 17 областях України збираються встановити найвищі прапори до 30-ї річниці Дня незалежності України. Загалом на такий проєкт можуть витратити 170,7 млн грн з державного та місцевих бюджетів.

Раніше повідомлялося, у травні мер міста Олександр Сєнкевич заявляв, що у бюджеті міста не передбачено жодної копійки на будівництво гігантського прапору.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram