Фото: з відкритих джерел

Влада хоче витратити щонайменше 170 млн грн на гігантські флагштоки з нагоди 30-ї річниці незалежності України

Щонайменше у 17 областях України збираються встановити найвищі прапори до 30-ї річниці Дня незалежності України. Загалом на такий проєкт можуть витратити 170,7 млн грн з державного та місцевих бюджетів.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на відповіді обласних державних адміністрацій, систему Prozorro та повідомлення в місцевих ЗМІ.

Як відомо, у січні на селекторній нараді в Офісі президента кожній облдержадміністрації доручили забезпечити встановлення найбільшого державного прапора України в області до Дня державного прапора з нагоди 30-річчя незалежності України. 

Відповідно до інформації, наданої на запити обласними державними адміністраціями, або знайденої у відкритих джерелах, очікувана загальна вартість реалізації такого проєкту становитиме 170,7 млн грн.

За такі кошти можна було б придбати 338,6 тис доз вакцини від COVID-19, якщо ціна складатиме 504 грн за дозу, як було закладено в бюджетну програму МОЗ з вакцинації, – наголошує Голова StateWatch Гліб Канєвський.

В організації кажуть, що найдорожчим стане встановлення стели з державною символікою у Харкові. На будівництво флагштоку, а також відновлення елементів благоустрою території зеленої зони планують витратити 24,5 млн грн.

Другий за вартістю прапор хочуть встановити на території парку «Перемога» у Броварах на Київщині. Вартість будівництва становить 20,7 млн грн. Висота флагштоку складатиме 72 метри.

Серед найдорожчих також флагштоки у Вінницькій (15 млн грн) та Житомирській областях (13,8 млн грн). Натомість у Сумській, Тернопільській, Одеській та Херсонській ОДА повідомили, що встановлюватимуть найвищі прапори без залучення бюджетних грошей.

Нагадаємо, у травні Департамент капітального будівництва Миколаївської обласної державної адміністрації оголосив тендер на часткову реконструкцію парку Юних героїв з установкою там гігантського прапора. Його вартість – понад 14 мільйонів.

Раніше повідомлялося, за словами мера Олександра Сєнкевича, у бюджеті міста не передбачено жодної копійки на будівництво гігантського прапору.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram