У Миколаєві розпочалася всеукраїнська акція «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства»

У Миколаєві відбулася акція, де охочі могли написати свої заклики проти насильства та побажання жертвам домашнього насилля. Потім його відправлять для участі у конкурсі.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Для протидії будь-яким проявам насильства в Україні щороку проходить всеукраїнська кампанія «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства», яка стартує 25 листопада. Саме у цей день у світі відзначають Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо допомогти людям, які стражають від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Саме такими діями, як сьогоднішня акція, ми можемо розповісти людям, куди та як можна звернутися, які є номери телефонів та спеціалізовані служби, які можуть надавати відповідні послуги, – розповіла Оксана Єльчієва.

Сьогодні у Каштановому сквері небайдужі миколаївці мали змогу приєднатися до акції. Кожен охочий міг написати особистий маніфест проти домашнього насильства або побажання жертвам аб’юзивних стосунків.

Цей банер буде передано Фонду ООН у галузі народонаселення. Вони проводять всеукраїнську акцію серед міст, які працюють у Фонді, і цей банер буде брати участь в акції. У результаті, якщо він переможе, він стане основою соціального ролика про протидію домашньому насильству, – додала пані Єльчієва.

Заступник міського голови Анатолій Петров нагадав, що міська влада підписала меморандум та вже більше 4-х років Миколаїв співпрацює з фондом UNFPA, який займається проблемами насильства. Також він додав, що за останні 10 місяців у Миколаєві до поліції звернулися майже 4,5 тисяч людей, до денного центру соціально-психологічної допомоги більше 6 тисяч, з яких 146 – діти.

Ми на правильному шляху, і наше основне завдання – захистити кожного миколаївця, щоб він себе почував гідно. Адже, якщо взяти до прикладу дітей, то насилля, яке вони відчувають у дитинстві, кардинально впливає на подальшу долю людини, її визначення та соціалізацію, – пояснив Анатолій Петров.

Люди писали те, що на їх думку, зможе вирішити проблему домашнього насильства. Директорка миколаївського фонду «Любисток» Маргарита Пархоменко написала «Жінкам – Стамбульську конвенцію» та пояснила, як це має допомогти.

Ми, звісно, пропагуємо Стамбульську конвенцію, її ратифікацію. Тому що, перш за все, у ній передбачається боротьба та міри покарання за насильство стосовно жінки, – пояснила Маргарита Пархоменко.

А от дехто з відвідувачів акції вважає, що допомогти має обговорення цих проблем та звернення до поліції.

У рамках акції 26 листопада на 8 Причалі відбудеться виставка, презентація інформаційної кампанії «Річ у тім 2.0» та прем’єра українського документального кіно «Розірви коло». Всеукраїнська акція завершиться 10 грудня – у День прав людини. 

Нагадаємо, що 18 листопада в Одеській області жінка, яка створила будинок сімейного типу, регулярно використовувала рукоприкладство по відношенню до своїх прийомних дітей віком від 11 до 15 років.

Також 9 листопада стало відомо,що незабаром у Миколаєві відкриється притулок для людей, які постраждали від домашнього насильства. На бюджетній комсії у міськраді обговорили, на скільки людей він розрахований, скільки часу постраждалі можуть там перебувати та як взагалі працюватиме. 

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930