У Миколаєві пройшла фотовиставка присвячена 80-річчю повстання у Варшавському гетто

Безпека, дім, свобода. Фотовиставка під такою назвою відкрилася сьогодні в Миколаївській обласній універсальній бібліотеці. Експозиція присвячена 80-десятиріччю повстання в Варшавському гетто. Вона прибула до Миколаєва завдяки підтримці Генерального консульства республіки Польща в Одесі та низки громадських організацій у рамках соціальної ініціативи «Пліч о пліч з українським народом». З подробицями далі наші кореспонденти.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

В обласній універсальній науковій бібліотеці презентували фотовиставку «Безпека. Дім. Свобода» в рамках соціальної ініціативи «Пліч-о-пліч з українським народом»: країни, що прихистили наших громадян».Вона стала одним з цілої низки заходів, що знайомлять з історією та культурою країн Європи, які прийняли близько мільйона українських біженців.

Сьогодні зустріч присвятили 80-річчю повстання у Варшавському гетто. В експозиції представили інформаційні стенди, які розповідають про повстання євреїв проти нацистської політики винищення цього народу в часи Другої світової війни. В 1943 році кілька сотень мешканців гетто, озброєні лише пістолетами та саморобною вибухівкою повстали проти 2 тисяч гітлерівців, які мали в своєму розпорядженні навіть важку артилерію. Згодом це повстання придушили, але воно навіки залишиться символом сміливості та незламності для усього світу.

Фотовиставку вже показали в Одесі, далі експозицію планують представити у Вознесенську та Южноукраїнську. Організатори кажуть: знати історію своїх сусідів не менш важливо, ніж свою, адже тільки так можна побудувати міцні зв’язки між країнами та уникнути воєнних конфліктів.

Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області може знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram