У Миколаєві презентували результати інклюзивного проєкту «NaSHi»

Інклюзивна мода, як новий тренд у створенні зручного одягу для кожної людини. У Миколаївському художньому академічному російському драматичному театрі, 11 листопада, відбулась презентація колекції нового одягу, створена людьми-дизайнерами з інвалідністю у рамках проєкту «NaSHi».

Про це йдеться у сюжеті телеканала «МАРТ».

Інклюзивний проєкт «NaSHIi» створений для людей з інвалідністю. Мета проєкту, реалізованого за сприяння «Українського культурного фонду», познайомитися з професією «Дизайнер одягу»  на практиці, а також створити умови для заснування власної справи людям з інвалідністю у сфері індустрії моди.

Проєкт передбачений для людей з інвалідністю, зокрема для дівчат та жінок. Вони можуть пізнати себе, як творці, майстрині, як створювачки моделей і бути моделями самі. Загалом проєкт передбачав вивчення певних технік кройки та шиття. Дівчата з інвалідністю, с саме з Херсону, Миколаєва, Первомайська брали у ньому участь. Самі розробляли і шили моделі одягу, а також втілювали їх у життя. На кінцевому етапі навіть брали участь у своєрідному показі моди, — розповіла Ольга Степаненко, голова Миколаївської обласної організації осіб з інвалідністю.

Упродовж проєкту майбутні дизайнери, багато з яких так чи інакше пов’зані з творчістю, пройшли поглиблений дистанційний курс «Дизайн і мода». Учасники розповідають, навчальні заняття допомогли їм опанувати технології розробки ескізів одягу. Курс передбачав теоретичні та практичні заняття з таких тем, як «Замальовка фігури», «Формоутворення одягу», «Графічні техніки», «Правила зображення одягу при ескізуванні» тощо.

З дитинства мріяла займатися дизайном, однак так сталося, що я працюю менеджером з продажів, тому з ним не пов’язана. У мене є хобі, я займаюсь вишивкою: вишиваю картини, ікони. Тож така творча ідея виникла — взяти участь у проєкті. Я працювала над дизайном жіночої колекції для сучасної жінки, яка працює в офісі, займається творчістю, постійно розвивається і полюбляє подорожувати. Я хотіла зробити класичні елегантні костюми в яких буде зручно в офісі та підкреслити жіночність нашої героїні. Я знаю точно, щоб хотіла й надалі розвивати свій талант, — сказала учасниця проєкту Алла Гінкул.

А от ще один учасник проєкту Олег Карпенко каже, для себе він обрав лінію створення одягу для людей з інвалідністю. Чоловік визнає, наразі в Україні бракує зручного гардеробу для тих, хто має інвалідність.  

Я сам людина з інвалідністю. І мені деякі речі, які випускає наша промисловість не підходять, не пасують, приносять дискомфорт і незручності. Тому врахувавши ці всі нюанси я пішов на ці курси, аби в подальшому реалізувати свою ідею. Поки що розроблена концепція та створено макет. по закінченню цього проєкту надійшло декілька пропозицій щодо розробки одягу і не хотілось би спойлерити, однак я сподіваюся, що буде в цьому продовження, — впевнено сказав він.

За підсумками проєкту автори 20 найкращих ескізів під менторством дизайнерів створили власні моделі колекції прет-а-порте. Організатори також відзначають, в рамках проєкту учасники також пройшли курс «Власна справа» для можливості заснувати і просувати особистий бренд.

Нагадаємо, 23 вересня, в дитячій бібліотеці-філії №2 відкрили перше в місті інклюзивну простір «Казка». Робота центру спрямована на допомогу дітям із особливими потребами: зробити соціальне середовище зручнішим, надати більше досвіду під час відвідування бібліотеки, покращити навички спілкування, розвинути творчі здібності та цифрові компетенції юних читачів. Тут кожна дитина знайде для себе заняття за інтересами.

Як відомо, в липні у Миколаєві нагородили переможців та учасників обласного авторського конкурсу художньої творчості осіб з інвалідністю «Перлини півдня». Щорічно у конкурсі беруть участь близько 50-ти осіб з інвалідністю з усієї області. Вони змагаються за перемогу у таких номінація: авторська пісня, поезія, проза, художнє та декоративно-ужиткове мистецтво.

Раніше повідомлялося, голова Миколаївської обласної організації осіб з інвалідністю Ольга Степаненко вважає, що місто Миколаїв на 60% є інклюзивним та доступним для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Поширити:

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31