У Миколаєві до Дня Збройних сил України відкрили виставку «Фото героя»

6 грудня в Україні відзначають День Збройних сил. За рейтингом Global Firepower Index-2021, наші угруповання військ за своєю боєздатністю займають 25-те місце серед 140 країн світу. Напередодні свята в Миколаєві у холі обласної ради відкрили виставку «Фото героя», мета якої – показати буденність тих, хто щодня захищає мир та спокій українців на фронті і в тилу.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Знімки миколаївських фотографів відображають реальне життя військових – з виснажливими навчаннями на полігонах, щоденною службою на фронті, довгоочікуваним поверненням додому та прощанням з побратимами. Виставку «Фото героя» до Дня Збройних сил України організував благодійний фонд «Індиго» спільно з російським драматичним театром та координаційною радою патріотичного виховання при облдержадміністрації.

Це фотографії наших хлопців з АТО, життя у військових частинах, світлини з навчань і парадів. У такому форматі ми представили різні роди військ. Це дуже емоційно, бо тут є і турбота, і хвилювання, і сльози, і позитив, – каже голова благодійного фонду «Індиго» Ольга Криницька.

Усього на фотовиставці представили 30 знімків. Їх зробили як професійні фотомитці, зокрема Олександр Сайковський, Сергій Кононенко, Юрій Кошковський, Ігор Єрмолаєв, так і аматори – вихованці студії «Фотокрок». Також архівні світлини надали працівники відділу комунікацій Головного управління Національної поліції в Миколаївській області та військової частини А4465. Проєкт підтримало й управління молоді та спорту Миколаївської ОДА.

Ми вдруге підтримуємо цю виставку. Дуже важливо розповідати молоді та підростаючому поколінню про сьогодення наших військових, про те, як вони відстоюють свій рідний край і в бойових діях, і у повсякденні, – зазначив начальник управління Віктор Гінкул.

На урочисте відкриття фотопроєкту завітала голова обласної ради Ганна Замазєєва.

В очах наших військових думки про тих людей, які прикривають їх тил. Це рідні та близькі, заради яких вони йдуть і жертвують собою, і задля яких повертаються живими і здоровими назад. Тож вважаю, що це натхнення, яке наші фотографи подарували нам, якраз спонукатиме нас у День Збройних сил України сказати військовим правильні слова привітання і подякувати їм, – виголосила вона.

Фотохудожників, які долучилися до створення особливої виставки, нагородили подячними листами. Також подяки отримали активісти, волонтери та самі військовослужбовці.

Святковий настрій першим відвідувачам подарували артисти росдраму. Максим Подгайко читав вірш Яреми Гояна «Воскреснемо», а Інна Добренко розповіла історію двох душ, які зустрілися на небі. Відвідати виставку та відчути гордість за українську армію можна до 15 грудня включно.

Нагадаємо, миколаївський скульптор Віктор Макушин передав у колекцію обласного художнього музею імені Василя Верещагіна кілька своїх картин з нової персональної виставки.

Раніше повідомлялося, у Миколаєві відкрили інтерактивну виставку про проблему домашнього насильства «Річ у тім».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram