У Миколаєві продавці видерлись на дах МАФу, щоб той не знесли

Миколаївські підприємці в незвичний спосіб намагались протистояти зносу незаконних МАФів. Молоді люди видерлись на дах ятки і просидили там кілька годин. Таким чином вони завадили роботі важкої техніки, що мала відвезти тимчасові споруди на штрафмайданчик.

МАФи на Території площі Перемоги, оренда землі з власниками яких закінчилась ще 2 роки тому, почали прибирати з 6-го травня. Директор департаменту внутрішнього контролю, нагляду і протидії корупції міської ради Андрій Єрмолаєв каже, ще тиждень тому на площі важко було знайти вільне місце, де б не стояли тимчасові споруди.

На момент нашого приїзду здавалося, що там всі вільні місця, будь-які куточки, які тільки можна було, вони зайняті будками. Зайнятий був і паркувальна кишеня, і «наливайка» там. Частину будок ми прибрали 6-го травня, частину сьогодні прибрали деякі самостійно. Тобто ми очистили паркувальну кишеню, поїхала «наливайка» – каже чиновник.

Приписи про те, щоб прибрати ятки самотужки, підприємці отримали майже місяць тому. Це втричі більше часу, ніж дає закон.

Дивіться також: Виконком затвердив установку низки літніх майданчиків кафе й ресторанів

Ми приписи наклеюємо на кожну будку, ми ведемо фото-фіксацію, у нас відома дата. Вже приїжджали і з усіма розмовляли і по-хорошому, і по-поганому. Всі бачать, що відбувається і при цьому розповідати, що їм не дали припис, ну це якісь казки! Всі ж бачать ситуацію, читають новини, – розповів Андрій Єрмолаєв.

Директор департаменту внутрішнього контролю, нагляду і протидії корупції міської ради каже, тимчасові споруди підприємців на даному місці знаходяться незаконно з 2018-го року. Департамент має всі документальні підтвердження цьому, а в земельному відділі надали інформацію про те, що власники МАФів майже 2 роки не вносять орендну плату за землю. Тобто міська казна з діяльності цих підприємців прибутку не отримувала, а от керівництво ринка що поруч, постійно брало з хазяїв яток так зване «містове».

Дивіться також: Перевізники вимагали повернути їм роботу

Стільки років вони стояли користувалися землею, брали гроші з підприємців. Нічого місто не отримувало, тому що, якщо вони вважали, що їх права порушені і їм стільки не продовжують (оренду землі – ред.), Давно б звернулися в суд, продовжили або якось ще вирішили проблему. А тепер дуже шкода людей, які влізли на дах, їх всіляко підговорюють до протиправних дій. У нас є акт на демонтаж, у нас є своя робота. Ні сьогодні, так завтра ми все-одно приберемо це, – запевняє чиновник.

А поки МАФи прибрати не вдалось, однак під час спроби вивезти їх на штрафмайданчик з’ясувалось: підприємці незаконно підключились до електромережі й невідомо який термін використовували електроенергію без жодного обліку. Світло їм відключили і поки цим обмежились, пообіцявши демонтувати ятки до кінця тижня.

Нагадаємо, у Миколаєві 12 травня співробітники КП «ЕЛУ автодоріг» почали відновлювати пішохідний понтонний міст через річку Інгул.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram