У міському управлінні охорони здоров’я підбили підсумки роботи медичної галузі в 2021-му році

У міському управлінні охорони здоров’я підбили підсумки роботи медичної галузі Миколаєва в 2021-му році. Про досягнення, недоліки в роботи та підготовку до чергової хвилі коронавірусної інфекції під час підсумкової річної колегії медиків розповіла начальниця управління Ірина Шамрай.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Трохи більше 71% становить по місту забезпеченість в Миколаєві медичними кадрами. За словами Ірина Шамрай це на 10% нижче, ніж по Україні. Однак лікувальні заклади продовжують поповнюватись новими спеціалістами.

68 осіб здобули ступінь вищої освіти “Магістр” спеціальності “Публічне управління та адміністрування”. З 2017-го року починаючи, дивлячись на те, що у нас кожен рік 40 молодих спеціалістів приступає до роботи, а в минулому році їх було 39, в 2020-му році – 40, щороку виділяються квартири для медичних працівників, – розповіла Ірина Шамрай.

Протягом останніх 4-х років 12 лікарів отримали ключі від квартир. Продовжують миколаївців укладати декларації з сімейними лікарями. На даний час 82% мешканців міста вже обрали свого лікаря. З них 32 тисячі осіб підписали угоду протягом минулого року. Зросла кількість договорів миколаївських лікарень зі Службою національного здоров’я України на надання платних пакетів послуг.

Якщо в 2021-му році було 112 пакетів по 24-м пакетам, то сьогодні ми маємо 129 договорів по 28-ми пакетам, це плюс 17. Безумовним лідером є міська лікарня № 5, – каже начальниця управління охорони здоров’я.

Збільшення кількості договорів, каже Ірина Шамрай стало можливим завдяки підтримці міської влади, народних депутатів, які залучали субвенції з державного бюджету на закупівлю обладнання та допомозі меценатів. Адже саме матеріально-технічна база медичних закладів надає можливість збільшувати кількість договорів.

За словами начальниці управління охорони здоров’я зараз місто готується до чергової хвилі пандемії. Смертність від коронавірусної хвороби в Миколаєві відповідає загальній цифрі по Україні, це 2,7% відсотка від усіх виявлених випадків. 896 ліжок в лікарнях на сьогодні забезпечені киснем.

4 грудня заїхало 3 кисневих станції, які вже встановлені, наразі триває їх підключення. Всі наші медичні працівники застраховані в минулому році, як і в попередньому. Повністю всі, які працюють 5042 особи застраховані на 2 мільйони 700 тисяч гривень, – розповіла Шамрай. – Отримали страхові виплати 893 медичних працівника більш як на 6 мільйонів гривень.

Підсумкову колегію медиків відвідав міський голова Олександр Сєнкевич який розповів, що в попередні роки НСЗУ найбільше пакетів надавала лікарням, що займались ковідними хворими. Інші послуги були не в пріоритеті, тому в цьому році ситуацію планують виправити.

Національна служба здоров’я в цьому році планує вирівняти цю ситуацію зменшенням цих ковідних надбавок і збільшенням зарплати всім іншим. Як завжди в перехідний період можуть бути якісь проблеми пов’язані з фінансуванням зарплат і таке інше, але я думаю, що найближчим часом – місяць-два все нормалізується і ні в кого не буде заборгованостей по зарплаті, – поділився очільник міста.

Також міський голова запропонував керівникам лікарняних закладів та медичному персоналу більш уважно поставитись до проблем пацієнтів і звертати уваги навіть на дрібниці, що можуть робити перебування хворих в стаціонарі нестерпним. Олександр Сєнкевич нагадав, що робота медиків – це не лише здоров’я, а й життя мешканців Миколаєва. І міська влада готова до співпраці заради покращення результату роботи лікарів.

Раніше повідомлялось, що МОЗ радить робити тест на коронавірус за будь-яких ознак застуди.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram