У міськлікарні №1 планують розширити лабораторію для ПЛР-тестувань

У зв’язку з підвищенням кількості захворювань на COVID-19 у Миколаєві на базі міської лікарні №1 хочуть розширити можливості бактеріологічної лабораторії для проведення ПЛР-тестувань.

Про це повідомляє кореспондент телеканалу “МАРТ”.

Полімеразна ланцюгова реакція – це метод молекулярної біології, який виявляє чи хвора людина на коронавірус. Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич каже, на сьогодні міськлікарня №1 має якісне обладнання для проведення ПЛР-тестів, однак існує дефіцит приміщень під лабораторію.

Ми хочемо збільшити нашу міську лабораторію, адже у нас ніколи не було такого гарного обладнання, яке нам сьогодні просто необхідно використовувати, але й для нього потрібне приміщення. Зараз у нас на території міської лікарні №1 є приймальне відділення, частина будівлі якої є лабораторія, інша частина приймальне відділення. Ми хочемо повністю забрати звідти приймальне відділення, розбити і розташувати там лабораторію, бо це декілька приміщень, які мають бути максимально ізольовані, а приймальне відділення перенести у старий корпус, – розповідає Олександр Сєнкевич.

Міський голова відзначив, завдяки переплануванню старої будівлі її також будуть використовувати для проведення гемодіалізу і в якості  центру діагностичних досліджень.

Дивіться також: Ексклюзивні кадри: Лікування хворих на COVID-19 у Міській лікарні № 1

Начальник управління капітального будівництва Григорій Патока каже, готовий терміново відпрацювати питання з проєктувальниками стосовно облаштування таких об’єктів, аби якнайшвидше надати свої пропозиції.

Спільно із проєктною організацією ми відпрацюємо технічне завдання та технічне обстеження цієї будівлі. Підготуємо проєктні завдання і після того, як обрахуємо вартість одразу повідомимо меру про кількість необхідних коштів для ремонту будівлі, – резюмує Григорій Патока.

Директорка лікарні Марія Грачова відзначила, з 10 серпня медзаклад приймає хворих з Ковід-19 і менш ніж за місяць роботи вже проліковано 265 пацієнта, зокрема 114 з підтвердженим коронавірусом.

За словами завідувача лабораторії Уляни Свідецької, її розширення є нагальним оскільки її фахівці працюють без вихідних, адже окрім ПЛР-тестів вони проводять й інші бактеріологічні дослідження.

Лабораторія працює з 8-ї ранку до 8-ї вечора у зв’язку з епідемією COVID-19. По суботам чергування, зараз фактично працюємо без вихідних, адже дослідження на коронавірус проводяться сім раз на тиждень по 12 годин, – зазначила завідувач лабораторії.

Аналізатор, розташований у лабораторії дозволяє опрацьовувати один ПЛР-тест в годину, тому й виникла необхідність у розширенні її можливостей.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я оновило перелік країн «червоної» та «зеленої» зон із активним поширенням COVID-19. 

Раніше повідомлялось, за найоптимістичнішими прогнозами, вакцина проти COVID-19 для масового використання з’явиться в Україні у березні 2021 року.

Як відомо, у кількох співробітників адміністрації Заводського району підтвердили коронавірус.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram