Ексклюзивні кадри: Лікування хворих на COVID-19 у Міській лікарні № 1

Вже понад два тижні Міська лікарня № 1 приймає хворих на коронавірус. Госпітальну базу тут розгорнули 10 серпня. За цей час інфекційні відділення закладу прийняли 157 хворих. Наразі в лікарні 67 пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19, ще у 27 – підозра на коронавірус.

Директорка закладу Марія Грачова розповідає кореспондентам телеканалу “МАРТ” алгоритм дій лікарів під час прийому хворих або людей із підозрою на коронавірус.

Хворі звертаються до приймального відділення. Там перебуває бригада – лікар, медична сестра та медична санітарка. Вони бачать приїзд хворого через камери, у спеціальному одязі зустрічають його, оглядають. Якщо потрібно – роблять одразу рентген-обстеження, і хворий госпіталізується в провізорне відділенння. У цьому відділенні беруться всі аналізи, аналізи на ПЛР. Якщо хворому не підтверджують коронавірус, його напрявляють у терапевтичне відділення в інші лікарні міста. Якщо в хворого коронавірус, він госпіталізується в інфекційні відділення, де отримує лікування, – коментує Марія Грачова.

Марія Грачова. Фото: ТРК МАРТ

На базі лікарні для хворих на COVID-19 розгорнули чотири відділення, одне з них – інтенсивної терапії. Тут наразі перебуває дев’ять хворих.

Сім з них потребують інтенсивного лікування киснем. Є двоє хворих, які, якщо буде негативна динаміка, будуть сьогодні підключені до ШВЛ, – розповідає Грачова.

Відділення інтенсивної терапії. Фото: ТРК МАРТ

У відділенні інтенсивної терапії щодня працює інтерн Олександра Загора. У захисному костюмі вона перебуває серед хворих чотири години поспіль. Лікувати пацієнтів із коронавірусом Олександра, як і дев’ять інших інтернів, погодилась добровільно. Вийшовши з відділення перепочити, вона розповідає, чому наважилась на таку небезпечну роботу.

Зараз така складна ситуація, гостра потреба у лікарях, тим більше, у лікарях-реаніматологах, тому що стан хворих на коронавірус ускладнюється дуже швидко і потрібна допомога реаніматологів, – каже Олександра Загора.

Олександра Загора. Фото: ТРК МАРТ

Завідувач відділення інтенсивної терапії Микола Замлинський розповідає, в яких умовах вони лікарі працюють цілодобово.

Умови важкі, персоналу працювати важко. Хотів би звернутись до мешканців Миколаєва. Це не жарти, це не політичні ігри. Ці хворі важкі і лікувати їх важко, – зізнається Микола Замлинський.

Нагадаємо, наразі госпітальна база для хворих на коронавірус у Міській лікарні № 1 забезпечена всім необхідним для діагностування та лікування пацієнтів із підозрою чи хворих на COVID-19. Тут розгорнуто 110 ліжок, з них 15 – у реанімаційному відділенні. За потреби, кількість ліжок можуть збільшити до 270.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram